Wielofunkcyjny salon na niewielkiej przestrzeni - zobacz meble, które się sprawdzą

KS
26.09.2018 11:00
Niewielki, ale wielofunkcyjny salon to codzienność wielu osób mieszakjących w mieście. Jak urządzić funkcjonalną przestrzeń na niewielu metrach kwadratowych? Wybraliśmy dla was praktyczne rozwiązania.

Jaka sofa do małego salonu? 

W każdym salonie sofa jest ważnym elementem wystroju - miejscem spotkań, odpoczynku a często, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, musi również służyć jako łóżko. Ciekawym pomysłem do niewielkich salonów są sofy modułowe, które można dowolnie modyfikować w razie potrzeb. Dobrze sprawdzą się również narożniki i sofy z funkcją spania. Jasny kolor sprawi, że sofa nie przytłoczy niewielkiej przestrzeni, ale model w soczystym odcieniu będzie sposobem na ożywienie pomieszczenia. Warto pomyśleć o odsunięciu kanapy od ściany, dzięki czemu zaaranżujemy środek salonu, a pod ścianą będzie miejsce na dodatkowe meble do przechowywania. 

Jaka sofa do małego salonu?Jaka sofa do małego salonu? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Szafki RTV i meblościanki do niewielkiego salonu

W niewielkim salonie warto pomyśleć o meblach, które dodadzą lekkości i nie przytłoczą małego metrażu. Dobrze sprawdzą się w tym celu szafki i meblościanki w stylu skandynawskim, minimalistycznym lub nowoczesnym. Warto pomyśleć o takich materiałach jak szkło, jasnych kolorach oraz ażurowym wykończeniu mebli. Otwarte szafki i półki to kolejny sposób, by dodać pomieszczeniu lekkości. Jednak łatwo w nich o chaos, dlatego jeśli macie problem z utrzymywaniem porządku, lepiej zrezygnować z takiego rozwiązania. Pamiętajcie, że małe przestrzenie łatwo zagracić, dlatego w tym przypadku mniej znaczy więcej - mniej mebli pozwoli zachować ład i stworzyć przytulną, spokojną atmosferę. 

Szafki RTV i meblościanki do niewielkiego salonuSzafki RTV i meblościanki do niewielkiego salonu kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Ława, stolik kawowy czy duży stół - co wybrać?

Nawet dysponując niewielką przestrzenią nie warto całkowicie rezygnować ze stołu. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, warto pomyśleć o niewielkim, składanym stole i komplecie krzeseł do niego. Jeśli jednak pokój jest naprawdę mały i zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca, lepszym wyborem będzie regulowana, rozkładana ława. Pozwoli to na jedzenie posiłków w spokoju, także w większym gronie; ława jednocześnie będzie pełnić rolę stolika kawowego, nie zajmując zbyt wiele miejsca. 

Ława Diana czarna ze szklaną półką pod blatemŁawa Diana czarna ze szklaną półką pod blatem fot. Selsey

Potrzebujesz dodatkowego miejsca do pracy w salonie? Tutaj znajdziesz więcej inspiracji, jak je urządzić >>>

Wielofunkcyjny salon - przechowywanie

Nawet niewielkie salony pełnią często w mieszkaniu wiele funkcji, dlatego zwykle potrzebujemy tam więcej miejsca na przechowywanie rzeczy. Wybraliśmy dla was komody, szafki i regały, które sprawdzą się świetnie w małych przestrzeniach. To wielofunkcyjne rozwiązania, które jednocześnie wyglądają nowocześnie i pasują do wielu stylów. Dzięki temu będą mogły stanowić uzupełnienie wyposażenia niemal każdego salonu. 

Więcej o: