Białe aranżacje - wszystko czego potrzebujesz, by urządzić mieszkanie w bieli

Białe aranżacje wnętrz nigdy nie wyszły z mody, a teraz stały się prawdziwym przebojem. Kolorystyczny minimalizm kusi porządkiem i uniwersalnością. Salon, kuchnia czy jadalnia mogą wyglądać stylowo i oryginalnie, nawet jeśli autorytarnie króluje w nich biel.

Biały salon - pomysły aranżacji

Biały salon to męka, jeśli chodzi o utrzymanie czystości? Niekoniecznie! Na ciemnych powierzchniach kurz jest dużo bardziej widoczny, za to jasne wnętrze zawsze wydaje się większe i bardziej uporządkowane. Aranżację białego salonu zacznij od wyboru sofy. Biała kanapa nada ton całemu pomieszczeniu. Będzie optycznie wyglądała na mniejszą i sprawiała wrażenie lżejszej niż jest rzeczywistości. 

Aranżacja białego salonuAranżacja białego salonu Źródło: www.usa.flos.com/ www.mydomaine.co.uk

Na kanapie ułóż białe poduszki, ale żeby nie było monotonnie, postaw na modele we wzory. Dotyczy to też dywanu - wybierając powierzchnię z delikatnym deseniem (biel też ma różne odcienie!) lub fakturą unikniesz nudy. Poza tym na dywanie z melanżowym wzorem brud będzie zdecydowanie mniej widoczny. Aranżację białego salonu uzupełnij pozostałymi meblami. W salonie przyda się regał, lampa stojąca, puf, stolik kawowy i obrazy. Odrobinę koloru wprowadź za pomocą soczyście zielonej roślinności albo grafik na ścianie.

Biała kuchnia

Biała kuchnia kojarzy się z klasycznym stylem, ale niekoniecznie muszą się w niej znajdować szafki z dekoracyjnymi żłobieniami i kamienne blaty. Najmodniejsze są teraz białe aranżacje kuchni w stylu retro. Jak to zrobić? Wystarczy kilka elementów, by uzyskać pożądany efekt.

Biała kuchnia - aranżacja w stylu retroBiała kuchnia - aranżacja w stylu retro Źródło: www.lapetitefabriquedereves.blogspot.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Po pierwsze - białe sprzęty kuchenne, które będą sercem wystroju. Mamy na myśli lodówkę, czajnik, kuchenkę i wszystko, co posłuży ci do przygotowywania jedzenia. Białe sprzęty są teraz szalenie modne, a wszystko za sprawą włoskiej marki Smeg, promującą w kuchni (Włosi uważają za najważniejsze pomieszczenie w domu) klimat retro.

Biała kuchnia może też mieć minimalistyczny styl. W tym wariancie kluczem są "czyste" (pod względem dekoracji), białe szafki, a wszelkie sprzęty schowane są w zabudowie. Kuchnia w bieli ma wielką zaletę: zmusza do utrzymania w niej porządku!

Biała kuchnia w minimalistycznym styluBiała kuchnia w minimalistycznym stylu Źródło: www.topdesignideas.win/

Biała sypialnia

Lubisz budzić się w jasnym i niemęczącym otoczeniu? Biała sypialnia to z pewnością dobry wybór. W stu procentach odpowiada wymaganiom, jakie powinien spełniać pokój do relaksu. Neutralna kolorystyka pozwala odpocząć zmysłom i wprowadza spokój. W przeciwieństwie do zbyt ostrych i jaskrawych elementów, które w sypialni rozpraszają uwagę, a w dłuższej perspektywie mogą się stać uciążliwe.

Biała sypialnia to przede wszystkim białe łóżko i szafa, które należy uzupełnić pasującymi dekoracjami. Nie zostawiaj łóżka bez przykrycia go narzutą, możesz dodatkowo położyć na niej poduszki. Przyda się również miękki dywanik, aby pierwsze poranne kroki stawiać na ciepłej i miłej powierzchni. Przytulną atmosferę stworzą punkty światła - modne "cotton balls" albo klasyczna lampka nocna.

Biała sypialnia - aranżacjeBiała sypialnia - aranżacje Źródło: www.unprogetto.com / Kolaż Ładny Dom

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.