Skandynawskie wzory na tapetach

Proste, naturalne i harmonijne - to cechy, które charakteryzują styl skandynawski. Jako ścienne dekoracje powróciły tapety, a wśród Polaków największą popularnością cieszą się modele w stylu skandynawskim. Sprawdziliśmy, jakie motywy są najmodniejsze i które z nich najlepiej sprawdzą się w sypialni, pokoju dziecięcym czy salonie.

Styl skandynawski - tapety

Tapeta w stylu skandynawskim doda sypialni urokuTapeta w stylu skandynawskim doda sypialni uroku Fot. Homebook, materiały partnera

Styl skandynawski kojarzy się nam z reniferami, nocami polarnymi, odcieniami bieli, beżu i delikatnymi brązami. Na północy Europy lato jest krótkie i chłodne, a zima bardzo długa, dlatego tamtejsi mieszkańcy chcą wpuszczać do mieszkania jak najwięcej naturalnego światła. Przede wszystkim nie wieszają w oknie firan, zasłon, a do wystroju mieszkania używają wyłącznie jasnych barw, które odbijają światło i optycznie powiększają wnętrza.

Jasna kolorystyka mieszkania sprawi, że wnętrza będą przytulne pomimo panującego za oknem chłodu. W stylu skandynawskim oprócz jasnych, drewnianych mebli, kluczową rolę odgrywają dodatki. Świetnie sprawdzą się znów modne tapety. Ważne, by miały subtelny wzór i ciekawy design, tak, by całość aranżacji dobrze się prezentowała.

Styl skandynawski uwielbia pastelowe odcienie, geometryczne wzory i gwiazdki. Powinniśmy wybierać modele unikalne i estetycznie wykonane. Piękne wzory pozwolą stworzyć dekorację mieszkania rodem z łam wnętrzarskich czasopism.

Jakie motywy są najmodniejsze?

Tapeta w stylu skandynawskim do pokoju dziecięcegoTapeta w stylu skandynawskim do pokoju dziecięcego Fot. Homebook, materiały partnera

Popularność stylu skandynawskiego nie słabnie, a sklepy prześcigają się w coraz bogatszej ofercie wzorów. Motyw tapety powinien być dobrany do pomieszczenia, w którym chcemy go wykorzystać.

W sypialni powinna przeważać jasna kolorystyka. Tutaj świetnie sprawdzą się tapety w geometryczne wzory, symetryczne romby, delikatne pasy czy beżowe motywy florystyczne. Do pokoju dziennego i salonu również warto wybrać delikatne wzory, które doskonale skomponują się z drewnianymi meblami w skandynawskim stylu.

Jeśli szukasz pięknej tapety do pokoju dziecięcego, postaw na wzory, które rozbudzą wyobraźnię malucha. Warto zdecydować się na gwiazdki, chmurki czy motywy zwierzęce.

Bogatą ofertę tapet w skandynawskim stylu oferuje duńska marka Ferm Living - już pierwsza ich kolekcja tapet stała się hitem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.