Kolor brzoskwiniowy znowu modny we wnętrzach! Meble i dodatki

Dobrze znamy go z dawnych obić mebli i wypłowiałych tapet. Mowa o kolorze brzoskwiniowym, który ponownie znalazł się na topie wnętrzarskich trendów! Przygotowaliśmy garść inspiracji i wybraliśmy najciekawsze meble i dodatki w tym modnym odcieniu.

Instytut Pantone wskazał go jako jeden z najmodniejszych kolorów na sezon wiosna-lato 2019. Amerykańcy badacze widzą go jako odcień idealny zarówno w modzie, jak i w designie. W obu kategoriach brzoskwiniowy pomarańcz kojarzy się ze stylem retro. W przypadku wnętrz mamy na myśli peerelowskie siedziska obite czym się dało albo tapety w kwiatowe wzory, które nawet nowe wyglądały jak wyblakłe na słońcu.

Kolor brzoskwiniowy - modny odcień we wnętrzachKolor brzoskwiniowy - modny odcień we wnętrzach Źródło: Instagram @pantone

Wraz z nadejściem nowego odcień brzoskwiniowy stał się kolorem zakazanym. Jego miejsce zajęła przaśna czerwień, fiolet i trawiasta zieleń, mieszane we wnętrzach bez ładu i składu. Dziś ponownie wracamy do trendów sprzed kilku dekad, czasami z ironią, a czasami zupełnie na serio. Doceniamy ich ciepło i nieco "babciny" charakter, a o babciach myśli się przecież zawsze z pozytywną nostalgią!

Kolor brzoskwiniowy jako symbol starodawnych wnętrz stał się "cool". Najczęściej wykorzystuje się go pod postacią fantazyjnych foteli albo krzeseł. Świetnie wygląda na tle współczesnej kolorystyki, czyli ciemnoszarych albo zupełnie białych ścian. Do brzoskwiniowych mebli i dodatków pasuje wszystko, co wiąże się z retro: złote i miedziane akcenty lamp, neony, bujna roślinność (paprotki!) albo kolorowe kafelki. 

Poniżej znajdziesz więcej inspiracji oraz produkty, które udało nam się znaleźć w sklepach.

Brzoskwiniowe meble i dodatki we wnętrzachBrzoskwiniowe meble i dodatki we wnętrzach Źródło: Instagram @cat_and_architect/ @haydesign

  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.