Oryginalne i niedrogie dodatki do łazienki

Łazienka to królestwo kobiet, które uwielbiają długie kąpiele w wannie i wykonują tam pielęgnacyjne zabiegi. Jak sprawić, aby to pomieszczenie - nawet małe - było równie piękne i designerskie, jak reszta mieszkania? Wystarczą stylowe dodatki, za które nie zapłacisz majątku!

Praktyczne dodatki do łazienki

Praktyczne dodatki do łazienkiPraktyczne dodatki do łazienki materiały partnera

W każdej, nawet małej łazience przydadzą się sprytne rozwiązania. Z pewnością są nimi praktyczne wieszaki na ręczniki, które zmieszczą się nawet w niewielkim wnętrzu. Fajnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są również kosze na brudną bieliznę, które stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale także praktyczny i ładny dodatek. Łazienka to pomieszczenie, w którym ciężko wywiercić dodatkowe dziury do mocowania półek czy szafek, warto więc wybierać mniej inwazyjne rozwiązania. Proponujemy przenośne, drewniane stojaki na ręczniki i inne potrzebne gadżety - wyglądają niezwykle stylowo i możesz je schować, kiedy przestaną być potrzebne. 

Modne dodatki do łazienki

Modne dodatki do łazienkiModne dodatki do łazienki fot. apartmenttherapy.com, materiały partnera/ kolaż redakcja ŁD

Nie wszystkie dodatki do łazienki muszą być praktyczne, niektóre powinny po prostu ładnie wyglądać. W łazience w bloku zazwyczaj nie ma okien, więc żywe rośliny tam nie przetrwają. Świetnym rozwiązaniem są zatem sztuczne kwiaty, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również do złudzenia przypominają te prawdziwe! Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w tym wnętrzu pojemnika z zapachem. Większość z nich ma brzydkie opakowania? Wybieraj patyczki zapachowe - roznoszą nie tylko piękną woń, ale również wyglądają jak designerski dodatek. Praktycznymi elementami wystroju łazienki będą z pewnością wszelkiego rodzaju organizery - na szczoteczkę do zębów, gąbki czy mydło, a także zegary. Na porannej toalecie spędzany zazwyczaj niewiele czasu, robimy ją w biegu, a zegar powieszony nad drzwiami pomoże zmobilizować się i nie spóźnić do pracy. 

Pomysłowe tekstylia do łazienki

Pomysłowe tekstylia do łazienkiPomysłowe tekstylia do łazienki materiały partnera

Ważnym elementem wyposażenia łazienki są również tekstylia. W końcu bez miękkich i chłonnych ręczników w tym miejscu nie możemy się obyć! Wymień swoje stare ręczniki na zestaw nowych, jednolitych i eleganckich. Jeśli masz wannę, a marzy ci się prysznic, pomyśl o zabawnej i stylowej zasłonie, która ochroni twoją łazienkę przed zalaniem. Nie zapominaj też o chodnikach łazienkowych - nie tylko ożywią i ocieplą wnętrze, ale również będą działały antypoślizgowo, co jest ważne w czasie wychodzenia z wanny. Ciekawym gadżetem jest również nakrycie na pralkę - ochroni ją przed zabrudzeniami i sprawi, że nic z niej nie spadnie podczas wirowania. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.