Miele - historia marki - funkcjonalne sprzęty doskonałej jakości

Wybierając sprzęt AGD do mieszkania, zależy nam, by był funkcjonalny i dobrej jakości. Urządzenia niemieckiej marki Miele są wprawdzie najdroższe, jednak warte swojej ceny. Postanowiliśmy poznać historię znanej marki.

Miele - jak to się zaczęło?

Historia marki Miele sięga 1899 roku. W czerwcu tego roku Carl Miele razem z Reinhardem Zinkannem zawarli umowę i założyli fabrykę wirówek, którą nazwali Miele&Cie. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją wirówek do mleka i miało siedzibę w budynku po starym tartaku i młynie w pobliżu miasta Gutersloh. Krokiem ku rozwojowi firmy było pojawienie się w 1910 roku pierwszej pralki napędzanej silnikiem elektrycznym. Jeszcze przed wybuchem I wojny światowej Miele skonstruowało pierwszy silnik wodny do pralki. Kolejną rewolucją było wprowadzenie przez przedsiębiorstwo pralki z wbudowanym silnikiem elektrycznym. Ta pralka stała się legendą firmy.

Historia marki Miele sięga 1899 rokuHistoria marki Miele sięga 1899 roku Fot. Miele materiały producenta

Firma przez cały czas prężnie się rozwijała, rozbudowano zakład firmy. Już w 1925 roku wyprodukowana została pierwsza pralka bębnowa o dużej pojemności, ogrzewana węglem i gazem - wykorzystywano ją w hotelach i szpitalach. Następnie pojawiły się odkurzacze w kształcie nowoczesnej torpedy. Na pewno je pamiętacie, w niektórych domach nadal można je spotkać.

W latach 50. w mieszkaniach zaczęły pojawiać się pierwsze pralki w kształcie prostokąta. W latach 60. oferta przedsiębiorstwa została poszerzona o zmywarki, już z możliwością zabudowy. Powstały także zmywarki z funkcją dezynfekcji i czyszczenia naczyń laboratoryjnych, dzięki czemu urządzenia mogły być wykorzystywane w przemyśle oraz służbie zdrowia. Rozpoczęto także produkcję kuchenek wolnostojących oraz modeli pod zabudowę, kuchenek mikrofalowych, pralek, suszarek oraz maszyn do prasowania.

Z biegiem lat pojawiało się coraz więcej urządzeń niezbędnych w gospodarstwach domowych, każde z nich zostawało poddawane ulepszeniom technicznym oraz wizualnym. Sprzęty marki Miele są nowoczesne, innowacyjne, a doskonały design zapewnia niesłabnącą popularność. 

Motywem przewodnim przedsiębiorstwa Miele nieustannie jest „Immer besser”, co oznacza „Zawsze lepiej”.  

Miele - dlaczego warto kupować ich sprzęty AGD?

Marka Miele oferuje także urządzenie z systemem innowacyjnego prasowaniaMarka Miele oferuje także urządzenie z systemem innowacyjnego prasowania Fot. Miele materiały producenta

Za globalnym sukcesem marki Miele stoi innowacja. Jeśli w sklepie z urządzeniami AGD szukamy najdroższych produktów, sprzedawca na pewno wskaże Miele. Założyciele marki i ich następcy głęboko wierzą, że porządny produkt sprzeda się zawsze i za każdą cenę.

Marka Miele ma wielu wiernych klientów, którzy urządzenia polecają swoim znajomym. Producent zapewnia, że testuje sprzęty AGD pod kątem 20-letniej trwałości. Urządzenia są niezawodne, zużywają minimum energii i mają wbudowane programy, które okażą się niezawodne.

Urządzając nowoczesne i funkcjonalne wnętrze, z pewnością zależy wam na ponadczasowych, designerskich urządzeniach. AGD niemieckiego producenta oferuje szeroki wybór wzorów i wersji kolorystycznych, dzięki czemu sprzęty dopasujemy praktycznie do każdej aranżacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.