Płytki drewnopodobne - co to takiego?
Seria Woodplace, Ragno. mat. prasowe
Płytki drewnopodobne do złudzenia przypominają drewno. Na pewno na pierwszy rzut oka ich nie odróżnicie. Produkowane są z gresu szkliwionego lub terakoty. Modele z gresu, choć droższe, są dużo bardziej wytrzymałe niż te z terakoty, odporne na ścieranie i działanie środków chemicznych.
Płytki imitujące drewno mogą mieć standardowe rozmiary lub wymiary dużych kafli. Najczęściej znajdziemy je w wersji podłużnej, dzięki czemu tak bardzo przypominają drewniane deski. Płytki drewnopodobne stosować możemy zarówno na podłodze, jak i ścianach.
Gdzie się sprawdzą płytki drewnopodobne?
Płytki drewnopodobne sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Są dużo bardziej wytrzymałe niż drewniany parkiet. Warto zamontować pod nimi ogrzewanie podłogowe. Jeśli marzysz o pięknej, drewnianej podłodze w łazience, warto wybrać płytki imitujące drewno, które nie zniszczą się pod wpływem wilgoci. Takie płytki zdecydowanie ocieplą aranżację łazienki pełnej chłodnej ceramiki.
Świetnie sprawdzą się także w kuchni, gdzie zawsze może się coś rozlać - dywaniki są niepraktyczne, a drewno szybko się zniszczy. Płytkami imitującymi drewno warto wyłożyć przedpokój, będą odporne i trwałe, a jednocześnie dodadzą wejściu elegancji i charakteru.
Pamiętajmy jednak, że wybierając płytki drewnopodobne do konkretnego pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę parametry. W łazience płytki muszą być obowiązkowo antypoślizgowe. Płytki w przedpokoju powinny być odporne na ścieranie, a w kuchni niezbędne będą płytki odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu, gdy upadnie nam coś szklanego lub cięższego. Parametry odporności płytek mierzone są w skali od 0 do 6.
Seria Savanna, Cerdomus. mat. prasowe
Cechy płytek imitujących drewno:
- doskonale imitują drewno, mają słoje;
- estetycznie wykonane;
- szeroka gama kolorystyczna – można dopasować kolor płytek do mebli czy dodatków;
- kolory płytek odpowiadają różnym gatunkom drewna;
- mają różne rozmiary;
- praktyczne – nie trzeba ich lakierować, ani myć specjalnymi preparatami;
- łatwe do utrzymania w czystości, odporne na działanie detergentów;
- odporne na wilgoć;
- sprawdzą się w każdym pomieszczeniu;
- mają mniejszy opór cieplny niż panele, sprawdzą się w towarzystwie ogrzewania podłogowego.
doridan67
0
Sporo takich widziałam w salonie Bokaro , świetny salon, w jednym miejscu znalazłam wszystko czego potrzebowałam do łazienki. A takie płytki imitujące drewno położyliśmy w łazience.