Płytki imitujące drewno

KM
12.10.2018 14:00
Płytki drewnopodobne cieszą się coraz większą popularnością. To doskonała alternatywa dla paneli, drewnianej klepki czy terakoty. Sprawdziliśmy, jakie mają zalety i w jakich wnętrzach najlepiej się sprawdzą.

Płytki drewnopodobne - co to takiego?

Seria Woodplace, Ragno.Seria Woodplace, Ragno. mat. prasowe

Płytki drewnopodobne do złudzenia przypominają drewno. Na pewno na pierwszy rzut oka ich nie odróżnicie. Produkowane są z gresu szkliwionego lub terakoty. Modele z gresu, choć droższe, są dużo bardziej wytrzymałe niż te z terakoty, odporne na ścieranie i działanie środków chemicznych.

Płytki imitujące drewno mogą mieć standardowe rozmiary lub wymiary dużych kafli. Najczęściej znajdziemy je w wersji podłużnej, dzięki czemu tak bardzo przypominają drewniane deski. Płytki drewnopodobne stosować możemy zarówno na podłodze, jak i ścianach.

Gdzie się sprawdzą płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Są dużo bardziej wytrzymałe niż drewniany parkiet. Warto zamontować pod nimi ogrzewanie podłogowe. Jeśli marzysz o pięknej, drewnianej podłodze w łazience, warto wybrać płytki imitujące drewno, które nie zniszczą się pod wpływem wilgoci. Takie płytki zdecydowanie ocieplą aranżację łazienki pełnej chłodnej ceramiki.

Świetnie sprawdzą się także w kuchni, gdzie zawsze może się coś rozlać - dywaniki są niepraktyczne, a drewno szybko się zniszczy. Płytkami imitującymi drewno warto wyłożyć przedpokój, będą odporne i trwałe, a jednocześnie dodadzą wejściu elegancji i charakteru.

Pamiętajmy jednak, że wybierając płytki drewnopodobne do konkretnego pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę parametry. W łazience płytki muszą być obowiązkowo antypoślizgowe. Płytki w przedpokoju powinny być odporne na ścieranie, a w kuchni niezbędne będą płytki odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu, gdy upadnie nam coś szklanego lub cięższego. Parametry odporności płytek mierzone są w skali od 0 do 6.

Seria Savanna, Cerdomus.Seria Savanna, Cerdomus. mat. prasowe

Cechy płytek imitujących drewno:

  • doskonale imitują drewno, mają słoje;
  • estetycznie wykonane;
  • szeroka gama kolorystyczna – można dopasować kolor płytek do mebli czy dodatków;
  • kolory płytek odpowiadają różnym gatunkom drewna;
  • mają różne rozmiary;
  • praktyczne – nie trzeba ich lakierować, ani myć specjalnymi preparatami;
  • łatwe do utrzymania w czystości, odporne na działanie detergentów;
  • odporne na wilgoć;
  • sprawdzą się w każdym pomieszczeniu;
  • mają mniejszy opór cieplny niż panele, sprawdzą się w towarzystwie ogrzewania podłogowego.
Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
  • doridan67

    0

    Sporo takich widziałam w salonie Bokaro , świetny salon, w jednym miejscu znalazłam wszystko czego potrzebowałam do łazienki. A takie płytki imitujące drewno położyliśmy w łazience.

  • Katarzyna Pilarek

    0

    Korzystniejszym - od płytek imitujących drewno - rozwiązaniem są panele wykonane z wysokogartunkowego winylu. Są ponadprzeciętnie trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia, które na płytkach pojawiają się od upadających przedmiotów (panel winylowy ma pewną elastyczność i niełatwo go w ten sposób uszkodzić). Wyrazem dobrych parametrów techniczo[użytkowych paneli winylowych jest długa gwarancja (w Arbiton aż 20 lat). W przeciwieństwie do płytek są ciepłe w dotyku i miło chodzi się po nich bosymi stopami. Dzięki wodoodpornej powłoce bardzo dobrze sprawdzają się w mokrych pomieszczeniach (łazienka, wc, kuchnia). Dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym i do złudzenia przypominają naturalne drewno bądź prawdziwą posadzkę kamienną, nadając wnętrzom szlachetnego wykończenia. Pozdrawiam, Kasia z Arbiton

  • Rafal Dobrowolski

    Oceniono 2 razy 0

    Szukasz sposobu aby szybko i bezproblemowo wykończyć mieszkanie? Zapraszamy do nas: www.manufakturawnetrz.com.pl

  • marzanna_anna

    Oceniono 10 razy 0

    Podobne, ale to nie jest to samo. Mam płytki w łazience i są takie zimne, a dębowy parkiet układany w pozostałych pomieszczeniach przez parkietlux, dużo przyjemniejszy dla stopy. No i wyglądem bardzo się różnią, dla mnie w ogóle bez porównania na korzyść drewna rzecz jasna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX