Stolik konsola - jak wygląda i do którego pomieszczenia pasuje? Wybraliśmy najładniejsze modele

KJ-Ż
11.10.2018 15:20
Stolik konsola wraca do łask i zdaje się, że niebawem stanie się jednym z najpopularniejszych mebli. Do jakiego pomieszczenia pasuje najbardziej i jakie modele warto wybierać? Podpowiadamy!

Wielu z was z pewnością kojarzy ten mebel, ale nie potrafi połączyć jego nazwy z wyglądem. Stolik konsola (został nazwany tak przez Francuzów) był znany już w epoce baroku i rokoka, a jego forma była niezwykle ozdobna, tak jak funkcja, którą pełnił. Jednak pomimo upływu lat jego kształt pozostał bardzo charakterystyczny - to mały, wąski, przyścienny mebel, obecnie umieszczany zazwyczaj pod lustrem (pełni również rolę toaletki) oraz w przedpokoju. Można na nim postawić ozdobne drobiazgi, kwiaty czy wygospodarować miejsce na klucze.

Stolik konsola do nowoczesnego wnętrza

Stoliki konsole w sklepie shumee.plStoliki konsole w sklepie shumee.pl kolaż redakcja, fot. materiały partnera

Stolik konsola może zastąpić nie tylko toaletkę czy szafkę w przedpokoju. Świetnie sprawdzi się również w pokoju dziennym czy nastolatka. Obecnie meble te wyposażone są zazwyczaj w pojemne szuflady, w których można schować wszystkie domowe skarby - od zabawek przez płyty DVD, po książki czy dokumenty.

Stolik konsola może pełnić w mieszkaniu rolę schowka oraz ozdobnego mebla. Mnogość form i kolorów, w jakich występuje, sprawi, że bez problemu wybierzesz model idealnie dopasowany do twojego wnętrza.

Nam do gustu przypadły zarówno modele nowoczesne - z drewnianym blatem na stalowych nóżkach - jak i te w stylu retro, kolorowe, o ciekawych kształtach. Zobacz najładniejsze i praktyczne stoliki konsole:

Stoliki konsola możecie kupić teraz taniej na shumee.pl dzięki Bankowi BNP Paribas!

Więcej o: