Drewniane meble - widoczne słoje są w modzie

Meble to nieodłączny element wyposażenia każdego mieszkania, to właśnie one stanowią podstawę udanej i funkcjonalnej aranżacji. Najbardziej popularne i zdecydowanie najpiękniejsze są meble z drewna. W trendy wpisują się modele z widocznymi słojami i sękami. Są naprawdę piękne. Sprawdziliśmy, gdzie kupić najciekawsze modele.

Drewniane meble to ponadczasowa klasyka. Sprawdzą się one w każdym mieszkaniu, zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Nawiązują do natury, ekologii i zachwycają naturalnym pięknem.

Meble z widocznymi słojami znajdziemy w wersji z drewna tekowego, litego, mahoniowego, dębowego. Drewno jest miłe w dotyku, ma charakterystyczny zapach i prezentuje się zawsze bardzo efektownie. W nowoczesnych aranżacjach drewno ma wielu konkurentów, jednak dla klasyki zawsze znajdzie się godne miejsce.

Najmodniejsze wśród mebli z drewna są modele, które prezentują się najbardziej naturalnie, czyli mają nierówności, widoczne słoje oraz sęki. Cały sekret popularności tkwi w unikatowym wyglądzie – nie ma możliwości, by znaleźć drugi identyczny model mebla, rysunki słojów są niepowtarzalne. Warto pamiętać, że drewno z czasem traci swój blask i należy poddawać je zabiegom pielęgnacyjnym, na przykład wcieraniu bejcy w powierzchnię mebla.

Jakie meble z widocznymi słojami najlepiej wybrać? W salonie świetnie sprawdzi się stolik kawowy, w jadalni stół – słoje będą tak świetną dekoracją, że nie ma potrzeby przykrywania blatu obrusem czy bieżnikiem. W sypialni możemy ustawić szafki nocne z widocznymi sękami. Drewniane meble dodadzą wnętrzom charakteru i klasy.

Więcej o: