Styl eko w mieszkaniu

Styl eko podbija rynek mebli i dodatków. Coraz częściej i coraz chętniej wybieramy do mieszkań te w jasnych kolorach, z naturalnych materiałów lub ręcznie wykonywane przedmioty. Nic dziwnego! Ich kolorystyka i prostota wprowadza do wnętrz spokój i harmonię. Zobaczcie sami.

Salon w tylu ekoSalon w tylu eko Fot. Homebook, materiały partnera, emdesign-home-decoration

Coraz częściej i coraz chętniej wybieramy do mieszkań meble i dodatki w jasnych kolorach, z naturalnych materiałów lub ręcznie wykonywane. Nic dziwnego! Kolorystyka i prostota tych przedmiotów wprowadza do wnętrz spokój i harmonię. Zobaczcie sami.

Ekologia uwielbia prostotę, oszczędność i bezpretensjonalność. Jeśli urządzamy wnętrza w tym stylu, stanowczo musimy zrezygnować z krzykliwych dodatków. W oknach zbędne będą zasłony – wpuśćmy do mieszkania naturalne światło, dzięki czemu zaoszczędzimy też na energii elektrycznej. Warto wykorzystywać jedynie te materiały, które można poddać procesowi recyklingu. Wybierając sprzęty AGD i RTV również powinniśmy mieć na uwadze nieduży pobór energii. Nowoczesne modele oznaczone są specjalnym znaczkiem.

Styl eko uwielbia poduszki i miękkie pufyStyl eko uwielbia poduszki i miękkie pufy Fot. Homebook materiały partnera, AGAMARTIN.COM

Styl eko - cechy

  • Oszczędność - wykorzystywanie naturalnych materiałów, możliwość segregacji śmieci, wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Do oświetlenia mieszkania warto wykorzystać lampy LED-owe.
  • Naturalne materiały - drewno, bambus, wiklina, rattan. Tkaniny: wyłącznie bawełna, len.
  • Recykling przedmiotów - odnawianie starych mebli.
  • Rękodzieło.
  • Motywy roślinne - nie może zabraknąć ich na tekstyliach, ale też w postaci żywych roślin.
  • Kolory ziemi - mile widziane są beże, brązy, szarości oraz wszystkie odcienie bieli.

Jakie meble i dodatki wybrać?

Styl eko uwielbia jasne kolory i naturalne materiałyStyl eko uwielbia jasne kolory i naturalne materiały Fot. Homebook materiały partnera, agamartin/studio LOKO, kolaż ładnydom

Styl eko uwielbia palety, które można wykorzystać w przeróżne sposoby. Bardzo modne są łóżka na konstrukcji z palet, wystarczy dobrać tylko wygodny materac. Palety mogą także zastąpić sofę czy posłużyć jako stolik. Doskonale sprawdzą się meble z wikliny, rattanu oraz drewna. Nie może zabraknąć drewnianej podłogi.

Ten styl uwielbia meble z widocznymi słojami oraz sękami drzew. Strzałem w dziesiątkę będą stoliki wykonane z pni drzew. Eko lubi również białe meble: komody, kredensy, szafki, stoły, krzesła i taborety z drewna w kolorze bieli dodadzą wnętrzom lekkości, optycznie je powiększą i rozjaśnią.

Aby urozmaicić aranżację, warto jedną ze ścian wyłożyć specjalną cegłą czy kamieniem dekoracyjnym. Udekorujmy mieszkanie tekstyliami. Poduszki w jasnych kolorach, o różnych wielkościach i w różnych odcieniach, w towarzystwie miękkich koców ocieplą każdą aranżację. Inspirujące okażą się drewniane napisy, a cotton balls'y działające dzięki LED-owym żarówkom, lampiony i latarenki stworzą przyjazną, klimatyczną atmosferę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.