Kuchnia w stylu rustykalnym - zobacz najładniejsze akcesoria w klasycznym stylu

Zdecydowaliście sie na klasyczny wygląd kuchni z elementami rustykalnymi i retro? Zobaczcie nasze propozycje dodatków i akcesoriów, które ożywią takie wnętrze.

Garnki w stylu retro

Podstawą kuchennego wyposażenia są oczywiście garnki. Piękne, kolorowe i utrzymane w stylu rustykalnym będą nie tylko dekoracją, ale również praktycznym sprzętem kuchennym. Emaliowane garnki możemy nawet wykorzystywać do serwowania w nich dań - gulaszów czy zup. Na pewno mogą stanowić przyciągającą uwagę ozdobę stołu. 

Garnki w stylu retroGarnki w stylu retro kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, IKEA

Chlebak w rustykalnym stylu

Chlebaki coraz częściej przestają być jedynie praktycznym gadżetem i stają się eleganckim dodatkiem do wystroju kuchni. Do kuchni w stylu rustykalnym pasują te wykonane z drewna czy wikliny. Wyglądają klasyczne, ale jednocześnie elegancko i stylowo. 

Chlebak w rustykalnym styluChlebak w rustykalnym stylu kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, pexels

Drobne akcesoria kuchenne

Na koniec wybraliśmy również kilka stylowych drobnych akcesoriów kuchennych, które będą stanowić doskonałe uzupełnienie kuchni w stylu retro. Wykorzystanie motywów przyrody, naturalnych materiałów takich jak glina, drewno czy len nadadzą pomieszczeniu ciepły, rustykalny klimat. Wiele z nich to również praktyczne gadżety, które ułatwią codzienną pracę w kuchni. 

Drobne akcesoria kuchenneDrobne akcesoria kuchenne kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

AGD w stylu retro 

Jeżeli wymiana AGD w kuchni jeszcze przed wami, doskonałym pomysłem będzie uzupełnienie klasycznie wyglądającej kuchni odpowiednim sprzętem. Na rynku znajdziemy bardzo szeroką ofertę stylizowanych sprzętów, a wśród najpopularniejszych producentów warto wymienić Smeg, Amica czy Hotpoint. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.