Czerwona kanapa - jak zaaranżować ją we wnętrzu?

Czerwona kanapa uchodzi za klasyk w aranżacji wnętrz. Do lamusa odchodzą jednak modele ze skóry, za to bardzo modne stają się czerwone kanapy w stylu retro! Zobacz, gdzie znaleźć odpowiednią sofę i jak ją zaaranżować we własnym mieszkaniu.

Czerwona kanapa - salon w stylu retro

Czerwona kanapa jeszcze niedawno uchodziła za "potworka" w aranżacji wnętrz, ponieważ kojarzono ją ze stylem pierwszych lat 2000. Wtedy najbardziej popularne były modele skórzane - uosabiać luksus i tak bardzo pożądaną nowoczesność. Najczęściej łączono je z czernią albo ciemnym brązem. Dziś taki obraz czerwonej kanapy odchodzi do lamusa. Projektanci odświeżyli wypoczynkowy klasyk, "wkładając" go w zupełnie nowe ramy.

Czerwona kanapa - aranżacja w stylu retroCzerwona kanapa - aranżacja w stylu retro Źródło: hauslondon.com / Ładny Dom / Mat. partnerów

Teraz najmodniejszy jest styl retro. Czym się wyróżnia? Wybieraj kanapy "oderwane od ziemi", czyli na nóżkach (obowiązkowo drewnianych, metalowe kojarzą się z biurem!). Czerwona sofa powinna mieć prostą formę w klimacie polskiego designu z drugiej połowy XX wieku. Więcej przeczytasz o nim w naszym artykule: Kanapy w stylu polskiego designu z lat 60. Liczy się również materiał. Zrezygnuj ze skóry, postaw za to na przytulną tkaninę - może być gładka albo prążkowana jak sztruks. 

Czerwona kanapa w stylu retro najlepiej wygląda w towarzystwie subtelnych mebli w pastelowych kolorach: beżu, brązie, seledynie, jasnej żółci, błękicie.

Czerwona sofa w nowoczesnym wydaniu

Jeśli nie jesteś fanem stylu retro, czerwoną kanapę możesz zaaranżować w nowoczesny sposób. Przydadzą ci się dodatki w kontrastowych kolorach (biało-czarne poduszki, dywan w zygzaki) oraz meble o geometrycznych kształtach. Przed kanapą ustaw stolik z metalową podstawą. Całość dopełni regał z półkami w kształcie labiryntu. Kluczowe w nowoczesnej aranżacji są dodatki. Świecznik przypominający psa albo zabawny plakat "rozluźni" atmosferę we wnętrzu.

Jeśli w tej chwili nie możesz pozwolić sobie na wymianę kanapy, kup... czerwony pokrowiec! Może to być dobre, chwilowe rozwiązanie, jeśli marzysz o odświeżeniu salonu.

Czerwona kanapa w nowoczesnej aranżacjiCzerwona kanapa w nowoczesnej aranżacji Źródło: clemaroundthecorner.com / Ładny Dom / Mat. partnerów

Mój ładny dom, czyli 10 pytań do Marceliny Zawadzkiej

      

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.