Sofa dwuosobowa - idealna do kawalerki i małego mieszkania

23.10.2018 16:50
Sofa dwuosobowa to rozwiązanie dla osób, które szukają niewielkiego, ale stylowego mebla do kawalerki, salonu w małym mieszkaniu albo dodatkowego siedziska w innych pomieszczeniach. Zobacz, które sofy są teraz najmodniejsze. Mamy modele na nóżkach, nowoczesne, w stylu skandynawskim i retro!

Dwuosobowa sofa na nóżkach

Sofa na nóżkach to aktualnie najmodniejszy model wśród siedzisk do salonu. Oprócz tego, że sprzyjają jej wnętrzarskie trendy, ma też duży walor jeśli chodzi o aranżację mieszkania. Uniesiona kanapa wydaje się lżejsza, przez co znacznie redukujemy efekt zagraconego pokoju. Jest to szczególnie ważne na niewielkich przestrzeniach, czyli w kawalerkach czy mieszkaniach z małym salonem. Sofa na nóżkach to bardzo często sofa retro. W dizajnie z przeszłości (szczególnie wracające teraz lata 60.) dominowały meble "oderwane od ziemi". Zajrzyj również do naszego artykułu o kanapach w stylu polskiego dizajnu z lat 60. 

Sofa dwuosobowa to idealne rozwiązanie do małych salonów i kawalerekSofa dwuosobowa to idealne rozwiązanie do małych salonów i kawalerek Mat. partnera

Klikając w poniższe produkty odkryjesz też inne warianty kolorystyczne danych modeli.

Sofa w stylu skandynawskim

Styl skandynawski charakteryzuje się prostymi, funkcjonalnymi formami i spokojną kolorystyką. Najpopularniejsze barwy to beż, szarość i pastelowe odcienie różu oraz zieleni. Szara sofa jest nie tylko bardzo modna (wpisuje się w trend skandynawski), ale również praktyczna. Pasuje do każdego wnętrza i łatwo dobierzesz do niej dodatki. Sofa dwuosobowa w kolorze mięty albo różu to nieco trudniejszy orzech do zgryzienia, ale jeśli decydujesz się na ściany w neutralnych kolorach (szarość, biel), to może się stać "perełką" całej aranżacji. Zajrzyj do naszego przeglądu miętowych kanap - znajdziesz tam nie tylko dwuosobowe modele.

Szara sofa w stylu skandynawskim to modne i praktyczne rozwiązanieSzara sofa w stylu skandynawskim to modne i praktyczne rozwiązanie Mat. partnera

Sofa w stylu skandynawskim: szara, różowa czy miętowa?

Nowoczesna sofa dwuosobowa i sofa młodzieżowa

Nowoczesna sofa to nie tylko forma, ale również kolor. Z nowoczesnością kojarzą się metaliczne albo jaskrawe barwy, na przykład czerń, żółć, niebieski, grafit. Nowoczesna sofa dwuosobowa często traktowana jest jak sofa młodzieżowa: jest mała (zmieści się w pokoju nastolatka albo studenta) i ma kolory atrakcyjne dla młodych domowników. Jeśli ma służyć również jako łóżko, nie polecamy sofy nierozkładanej bez funkcji spania. Taka kanapa ma jednak swoje zalety - jest zgrabniejsza i jeśli jest dosunięta do ściany, możesz trzymać pod nią pudełka z rzadko używanymi bibelotami.

Sofa dwuosobowa może pełnić funkcję sofy młodzieżowej - do pokoju nastolatka albo studenckiegoSofa dwuosobowa może pełnić funkcję sofy młodzieżowej - do pokoju nastolatka albo studenckiego Mat. partnera

Która sofa do pokoju nastolatka? Żółta albo niebieska!

Pamiętaj, że sofa dwuosobowa to dobra opcja nie tylko do małych pomieszczeń. Możesz wykorzystać ją do stworzenia zestawu z fotelami (w salonie) albo jako dodatkowe siedzisko, na przykład w gabinecie albo sypialni. 

Więcej o: