Sofa dwuosobowa - idealna do kawalerki i małego mieszkania

Sofa dwuosobowa to rozwiązanie dla osób, które szukają niewielkiego, ale stylowego mebla do kawalerki, salonu w małym mieszkaniu albo dodatkowego siedziska w innych pomieszczeniach. Zobacz, które sofy są teraz najmodniejsze. Mamy modele na nóżkach, nowoczesne, w stylu skandynawskim i retro!

Dwuosobowa sofa na nóżkach

Sofa na nóżkach to aktualnie najmodniejszy model wśród siedzisk do salonu. Oprócz tego, że sprzyjają jej wnętrzarskie trendy, ma też duży walor jeśli chodzi o aranżację mieszkania. Uniesiona kanapa wydaje się lżejsza, przez co znacznie redukujemy efekt zagraconego pokoju. Jest to szczególnie ważne na niewielkich przestrzeniach, czyli w kawalerkach czy mieszkaniach z małym salonem. Sofa na nóżkach to bardzo często sofa retro. W dizajnie z przeszłości (szczególnie wracające teraz lata 60.) dominowały meble "oderwane od ziemi". Zajrzyj również do naszego artykułu o kanapach w stylu polskiego dizajnu z lat 60.

Klikając w poniższe produkty odkryjesz też inne warianty kolorystyczne danych modeli.

Sofa w stylu skandynawskim

Styl skandynawski charakteryzuje się prostymi, funkcjonalnymi formami i spokojną kolorystyką. Najpopularniejsze barwy to beż, szarość i pastelowe odcienie różu oraz zieleni. Szara sofa jest nie tylko bardzo modna (wpisuje się w trend skandynawski), ale również praktyczna. Pasuje do każdego wnętrza i łatwo dobierzesz do niej dodatki. Sofa dwuosobowa w kolorze mięty albo różu to nieco trudniejszy orzech do zgryzienia, ale jeśli decydujesz się na ściany w neutralnych kolorach (szarość, biel), to może się stać "perełką" całej aranżacji. Zajrzyj do naszego przeglądu miętowych kanap - znajdziesz tam nie tylko dwuosobowe modele.

Nowoczesna sofa dwuosobowa i sofa młodzieżowa

Nowoczesna sofa to nie tylko forma, ale również kolor. Z nowoczesnością kojarzą się metaliczne albo jaskrawe barwy, na przykład czerń, żółć, niebieski, grafit. Nowoczesna sofa dwuosobowa często traktowana jest jak sofa młodzieżowa: jest mała (zmieści się w pokoju nastolatka albo studenta) i ma kolory atrakcyjne dla młodych domowników. Jeśli ma służyć również jako łóżko, nie polecamy sofy nierozkładanej bez funkcji spania. Taka kanapa ma jednak swoje zalety - jest zgrabniejsza i jeśli jest dosunięta do ściany, możesz trzymać pod nią pudełka z rzadko używanymi bibelotami.

Która sofa do pokoju nastolatka? Zobacz nasze propozycje

Pamiętaj, że sofa dwuosobowa to dobra opcja nie tylko do małych pomieszczeń. Możesz wykorzystać ją do stworzenia zestawu z fotelami (w salonie) albo jako dodatkowe siedzisko, na przykład w gabinecie albo sypialni. 

Więcej o: