Dodatki do domu dla miłośników sztuki: Klimt, Banksy, Van Gogh

Piękno wnętrze zależy od naszego gustu i poczucia estetyki. Jeśli nie interesują cię dodatki produkowane masowo i dostępne w każdym sklepie, a oczekujesz od dekoracji czegoś więcej, postaw na reprodukcje obrazów znanych twórców. Również inne dodatki do mieszkania oraz gadżety inspirowane sztuką ożywią twoje wnętrze i sprawią, że stanie się wyjątkowe.

Reprodukcje znanych obrazów Klimy, Banksy, Van GoghReprodukcje znanych obrazów Klimy, Banksy, Van Gogh materiały partnera

Gustav Klimt - obrazy i porcelana

Gustav Klimt to jeden z najważniejszych malarzy secesyjnych, artysta doceniany współcześnie i - śmiało można użyć tego stwierdzenia - zakorzeniony w kulturze masowej. Niekonwencjonalne, bogate dzieła wiedeńskiego twórcy, przedstawiające najczęściej portety kobiet oraz ludzi w miłosnym uniesieniu emanują ciepłem, są bardzo złożone i różnorodne. Klimt jako pierwszy zastosował w swoich obrazach płatki złota oraz srebra, a jego innowacyjne metody pracy są doceniane do dziś - młodzi artyści często czerpią z niego inspiracje.

Jego najpopularniejsze dzieło to "Pocałunek", który najczęściej występuje na reprodukcjach, fototapetach oraz eleganckiej porcelanie, która może stać się wspaniałym urozmaiceniem rodzinnych spotkań. 

Banksy - wyjątkowe grafiki

Banksy to jeden z najbardziej tajemniczych artystów XXI wieku. Kilka tygodni temu znowu zrobiło się o nim głośno za sprawą aukcji, podczas której zniszczył swój obraz za pomocą niszczarki zamontowanej w jego ramie. Brytyjski artysta streetartowy nieustannie szokuje, a jego grafiki są znane i podziwiane na całym świecie. Jego najpopularniejszy mural to "Dziewczynka z balonikiem", ale to nie jedyna znana praca artysty, którego dzieła rozsiane są na murach budynków całego świata. Banksy inspiruje się aktualnymi wydarzeniami oraz kontrowersyjnymi tematami, jakimi żyje świat.

Jeśli przemawiają do ciebie murale londyńskiego graficiarza, umieść w mieszkaniu fototapety przedstawiające jego prace. Pasują do nowoczesnych wnętrz i osób, które nie boją się śmiałych rozwiązań. 

Vincent Van Gogh - druki artystyczne 

Van Gogh to artysta nietuzinkowy, obok jego prac nie sposób przejść obojętnie. Każdy rozpozna jego specyficzny styl. Jego najpopularniejsze dzieło to obraz "Słoneczniki". Był malarzem wszechstronnym - tworzył portrety, martwą naturę, a emocje w jego obrazach wzbudzają do dziś doskonale dobrane barwy. Za życia niedoceniany, Vincent Van Gogh największą sławę zdobył po śmieci, którą poprzedziły problemy ze zdrowiem psychicznym. Bujna historia życia i talent sprawiły, że obrazy, które malował, mają wielką wartość. 

Reprodukcje obrazów tego artysty najlepiej będą pasowały do wnętrz w stylu rustykalnym i romantycznym. Sprawią, że twój salon lub sypialnia będą przytulne i kobiece. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.