Legowiska, drapaki i inne gadżety dla kota. Sprawdź, co jeszcze przyda się pupilowi

Jeśli decydujemy się na przyjęcie do domu kota (lub kotów), warto pomyśleć o stworzeniu kącika dla czworonoga. Dzięki temu kot nie tylko będzie czuł się bezpieczniej, ale jest też szansa na to, że ograniczmy zniszczenia, jakie może spowodować znudzony zwierzak nieposiadający własnej przestrzeni.

Legowisko dla kota - jakie wybrać?

Koty spędzają większość dnia na spaniu i odpoczynku. Średni czas, jaki kot dziennie spędza na drzemce, wynosi prawie 20 godzin! Oczywiście nie jest to ten sam rodzaj snu, w jaki my zapadamy, ale nie można zaprzeczyć, że koty lubią leniuchować. Z tego względu warto zainwestować w legowisko dla kota, zwłaszcza jeśli nie chcemy, by pupil spędzał dni na naszym łóżku, fotelu lub sofie. Dobrze, jeśli będzie ono wykonane z przyjemnych materiałów oraz będzie osłaniać przed światłem. Dzięki temu kot będzie mógł spokojnie zwinąć się w kulkę i w cieple wypoczywać. Ciekawym pomysłem są też legowiska, które można umieszczać na kaloryferze lub te do zawieszenia na ścianie, np. w formie półki. 

Legowisko dla kota - jakie wybrać?Legowisko dla kota - jakie wybrać? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, pexels

Drapak dla kota i inne zabawki

Chociaż koty spędzają dużo czasu na odpoczynku, to mają również dosyć duże potrzeby związane z zabawą. Drapak nie tylko uchroni nasze meble przed kocimi pazurami, ale też zapewni czworonogowi odpowiednią porcję zabawy. Dobrym pomysłem na zabawki dla kotów są wszelkiego typu piłki i wędki, np. ozdobione piórami. Chociaż każdy kociarz z pewnością przyzna, że najlepszym sposobem na nudę dla kota jest... drugi kot, z którym będzie mógł się bawić. 

Drapak dla kota i inne zabawkiDrapak dla kota i inne zabawki kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, pexels

Akcesoria do karmienia i higieniczne dla kota

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć również o pozostałych akcesoriach, które są niezbędne, jeśli decydujemy się na kota. Będą to między innymi miski i podajniki na karmę, kuweta oraz kontener czy torba do przewozu zwierzęcia. Poniżej klika wybranych akcesoriów, które uzupełnią kocią wyprawkę. 

Akcesoria do karmienia i higieniczne dla kotaAkcesoria do karmienia i higieniczne dla kota kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, pexels

Na koniec mamy również kilka propozycji dla kociarzy. Wybraliśmy najfajniejsze akcesoria i gadżety dla miłośników kotów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.