Naczynia w stylu vintage: Fratelli Guzzini

Kasia Żechowicz
29.10.2018 15:20
Fratelli Guzzini to włoska firma założona w 1912 roku. Od ponad stu lat specjalizuje się w produkcji naczyń i akcesoriów kuchennych. Warto ją znać ze względu na oryginalne połączenie nowoczesnych materiałów z estetyką vintage.

Fratelli Guzzini - firma z historią

Niewielka miejscowość Recanati we włoskim regionie Marche - to tu ponad sto lat temu powstała włoska firma Fratelli Guzzini (wł. Bracia Guzzini) założona przez Enrico Guzzini. Początkowo niewielki warsztat zajmował się produkcją artykułów dla palaczy (m.in. fajek), potem syn założyciela, Perino, rozszerzył asortyment o łyżki do butów i... sztućce do nakładania sałaty. Prawdziwą rewolucją okazało się otwarcie na nowe surowce. Firma jako jedna z pierwszych we Włoszech zaczęła produkcję akcesoriów kuchennych z plexiglasu (tuż przed drugą wojną światową). W latach 50. Fratelli Guzzini wdrażyli technologię, która pozwoliła uzyskać naczynia w różnych kolorach. Pastelowe barwy do dziś charakteryzują markę, podobnie jak inna cecha: kratkowy wzór vintage, który zdobi talerze, kubki, dzbanki, serwetniki i inne akcesoria.     

Pastelowa zastawa ze słonecznej Italii

Naczynia marki Guzzini to esencja włoskiej spontaniczności. Są lekkie, kolorowe i świetnie nadają się zarówno na wielkie, rodzinne przyjęcia jak i małe spotkania w gronie znajomych. Możesz dowolnie mieszać ich kolory, nie przejmując się, że nie będą do siebie pasować. Wszystkie utrzymane są w pastelowej kolorystyce, która jest nie tylko bardzo modna, ale również łatwa w aranżacji stołu.

Modne akcesoria

Sztućce do sałaty były pierwszymi w kategorii akcesoriów kuchennych wprowadzonymi do oferty marki. Z tego powodu są jej flagowym produktem! Oprócz tego w kolekcji Fratelli Guzzini znajdziesz serwetniki, dzbanki, wazony, ale też zegary i tace. Większość z nich zdobi charakterystyczny wzór vintage w tłoczoną kratkę. Idealny na wiosenny obiad w ogrodzie, ale też uroczystą, świąteczną kolację! 

Łyżki do sałaty to jeden z flagowych produktów marki GuzziniŁyżki do sałaty to jeden z flagowych produktów marki Guzzini Mat. partnera

Dorota Koziara o polskim designie na świecie. Czy istnieje polski styl projektowania?

Więcej o: