Plastikowe lampy wracają do mody. FLY od Kartella i tańsze modele

Nie wszystko co plastikowe musi być kiepskie! Sztuczne tworzywo wraca do mody, reprezentując szeroką gamę luksusowych produktów do aranżacji wnętrz. Znowu zachwycamy się lampą FLY od Kartella, ale mamy też tańsze modele innych marek.

Plastik - modne tworzywo w aranżacji wnętrz

Wynalezienie plastiku w latach 60. XIX wieku, a jego upowszechnienie 100 lat później, okazało się prawdziwą rewolucją dla całej branży wzorniczej. Wreszcie można było nadać przedmiotom dowolny kształt, a dodatkowo zafarbować je na najbardziej szalony kolor! Efektem były powyginane i opływowe meble, które wpisywały się w futurystyczny klimat tamtej dekady. Z informacją o wyprawie na Księżyc i filmami Kubricka w tle, designerzy dawali ujście fantazji na temat tego, jak mogłyby wyglądać domy przyszłości. Niektóre z projektów stały się ikonami. Wśród nich znalazły się plastikowe krzesła Panton (producent: Vitra) czy lampy ze sztucznego tworzywa - na przykład słynny model Eclisse (producent: Artemide).   

FLY - słynna lampa włoskiej firmy Kartell

Lampa Fly firmy Kartell jest efektowna, ale uniwersalna - pasuje do każdego wnętrzaLampa Fly firmy Kartell jest efektowna, ale uniwersalna - pasuje do każdego wnętrza Źródło: www.homeanddecor.com.sg / Kolaż Ładny Dom / mat. partnerów

Lampa FLY to jeden z flagowych produktów włoskiej marki Kartell. Powstała w 2002 roku, a autorem projektu był jeden ze stałych współpracowników firmy - Ferruccio Laviani. Przezroczysty klosz, który barwi się na wiele kolorów, to silne nawiązanie do stylu pop z lat 60. Plastik nabiera luksusowego wyglądu dzięki minimalistycznemu kształtowi kopuły oraz wyraźnie odbijającej się w kloszu żarówce. Delikatny połysk przywołuje na myśl bańkę mydlaną. Lampę FLY od Kartella możesz powiesić w dowolnym pomieszczeniu, zawsze staje się "perełką" w mieszkaniu.

Lampy z plastiku - do czego pasują?

Plasikowe lampy FLY Kartell pasują zarówno do wnętrzarskiej klasyki, jak i stylu nowoczesnegoPlasikowe lampy FLY Kartell pasują zarówno do wnętrzarskiej klasyki, jak i stylu nowoczesnego http://www.designsponge.com / www.death-by-elocution.tumblr.com

Od debiutu Fly Kartella minęło sporo czasu, ale lampy plastikowe dopiero teraz stają się bardzo popularne. Przestały kojarzyć się z kiczem PRL-u, za to zyskały miano oryginalnych i z poczuciem humoru. Świetnie komponują się ze skandynawskimi  wnętrzami, ale specjaliści wiedzą, że można zestawić je również z klasyką. Są lekkie i nie obciążają aranżacji, a nietuzinkowy kolor wprowadza do mieszkania pozytywną energię. Najbardziej pożądane są modele w stylu vintage: zaokrąglone i w pastelowych barwach. Plastikowe modele znajdziesz nie tylko u Kartella. Inne marki też produkują podobne lampy. Poniżej znajdziesz propozycje także ze szklanym kloszem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.