Kuchenne akcesoria i gadżety, które odświeżą wygląd dań z warzyw i owoców. Nie tylko dla wegan

O tym, że owoce i warzywa są zdrowe, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak czasem brakuje nam pomysłów, co z nimi zrobić, by stały się nie tylko dodatkiem, ale też ważnym składnikiem dania. Wybraliśmy akcesoria kuchenne, które pomogą częściej wprowadzać do diety warzywa i owoce - i to w ciekawszych formach!

Krajalnice do warzyw i owoców

Spiralizery, obieraczki, krajalnice do warzyw i owoców - wszystkie te sprzęty nie kosztują dużo, a mogą całkowicie odmienić dobrze znane warzywa. Z pomocą spiralizera czy temperówki do warzyw możemy przygotować warzywne makarony, np. z cukinii, rzepy czy marchewki. Obieraczki i krajalnice pozwolą przygotować ulubione surówki i dania z warzyw w nowych formach, dzięki czemu możecie zaskoczyć domowników i gości. 

Krajalnice do warzyw i owocówKrajalnice do warzyw i owoców kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Sokowirówki i wyciskarki do soków

Soki i koktajle to świetny sposób na przemycenie większej ilości warzyw i owoców do swojej diety. Sokowirówki działają szybciej, ale pozbawiają rośliny cennego błonnika i wielu witamin ze względu na podwyższoną temperaturę w trakcie pracy urządzenia. Wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają na zachowanie większej ilości składników odżywczych, a dodatkowo większość modeli pozwala wyciskać soki również z liści. Niestety są droższe niż sokowirówki. Ciekawą opcją może być również koktajler, czyli niewielki blender kielichowy. 

Sokowirówki i wyciskarki do sokówSokowirówki i wyciskarki do soków kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Suszarka do warzyw i owoców

Suszenie żywności nie tylko pozwala na przedłużenie jej trwałości, ale również na przygotowywanie ciekawych potraw w duchu raw food. Mając odpowiedni przepis możemy nie tylko przygotować warzywne chipsy, ale także ciastka, pulpeciki i inne smakołyki. Zwłaszcza jesienią warto pomyśleć o zakupie suszarki do żywności - przyda się ona również do suszenia grzybów. 

Suszarka do warzyw i owocówSuszarka do warzyw i owoców fot. materiały partnerów

Inna gadżety przydatne w kuchni

Warzywa i owoce nie muszą być nudne, a dania wegańskie przeznaczone jedynie dla osób na tego rodzaju diecie. Kuchnia roślinna to wielkie bogactwo smaków, kolorów i tekstur, dlatego warto się do niej przekonać i częściej sięgać po produkty roślinne. Poniżej prezentujemy jeszcze kilka gadżetów, które pomogą wam urozmaicić dania z warzyw i owoców. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.