Sofy inspirowane znanymi projektami - najlepsze modele

Sofy inspirowane słynnymi projektami podbijają rynek. Dzięki ciekawej formie i prostocie wykonania w krótkim czasie stały się prawdziwym hitem, zyskując uznanie miłośników designu. Sprawdziliśmy, gdzie można je kupić i ile kosztują.

Stylowe, wygodne sofy to idealny sposób na stworzenie wyjątkowej aranżacji we wnętrzach. Coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na kwestie praktyczne, ale przywiązuje też większą wagę do designu. Ciekawa, oryginalna forma i nietuzinkowe wykonanie sprawia, że niektóre meble stają się ikonami. 

Prawdziwą furorę na rynku robią sofy inspirowane słynnymi projektami. Wśród modeli cieszących się największym zainteresowaniem numerem jeden jest bez wątpienia Sofa Candy, inspirowana słynnym  projektem Marshmallow Georga Nelsona. Wykonana z osiemnastu symetrycznie rozłożonych  poduszek łączy komfort siedzenia z oryginalnym wyglądem. Nietuzinkowy charakter i ciekawy styl sprawiał, że Sofa Candy jest uznawana za jedną z największych ikon światowego designu.

Sofa Candy, inspirowana projektem MarshmallowSofa Candy, inspirowana projektem Marshmallow Fot. designtown, materiały partnera

Na uwagę zasługuje także sofa Plum. To połączenie designu i wygody - nie sposób przejść obok niej obojętnie. To mebel oryginalny i nieoczywisty, swoją budową przypomina chmurkę. Brak podpór bocznych i jej budowa sprawiają, że mebel prezentuje się lekko, a pokrycie z aksamitnej tkaniny gwarantuje elegancję i miękkość.

Sofa Plum 2Sofa Plum 2 Fot. designtown, materiały partnera

Wśród modeli inspirowanych znanymi projektami dużą popularnością cieszy się Sofa Łabędź. Inspiracją do jej powstania był słynny fotel Swan zaprojektowany przez Arne Jacobsena dla The Royal SAS Hotel w Kopenhadze w 1957 roku. O sile oddziaływania na świat designu i uznaniu środowiska najlepiej świadczy fakt, że słynny fotel został uznany za najbardziej wpływowy projekt ostatniego stulecia. Kluczem do sukcesu jest połączenie najbardziej pożądanych cech - prostoty wykonania, nietuzinkowej formy i wygody. Dzięki temu sofy mogą stać się ciekawym elementem aranżacji mieszkania, ale same w sobie stanowią prawdziwe dzieła sztuki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.