Szczoteczka soniczna - skuteczna i wygodna higiena jamy ustnej

KM
27.09.2019 11:50
Wszystkim zależy na utrzymaniu higieny jamy ustnej na jak najwyższym poziomie. Warto zatem wiedzieć, że miano najlepszych szczoteczek elektrycznych na rynku zyskują coraz częściej modele soniczne. Sprawdziliśmy, czym się charakteryzują i co różni je od tradycyjnych szczoteczek.

Szczoteczka soniczna

Szczoteczka DiamondClean SmartSzczoteczka DiamondClean Smart Fot. Philips, materiały prasowe

Soniczne szczoteczki elektryczne są najskuteczniejsze i najdelikatniejsze. Dzięki szybkim ruchom włókien czyszczą zęby z wielką precyzją. Z łatwością docierają do najtrudniej dostępnych przestrzeni między zębami. Warto podkreślić, że tradycyjne szczoteczki elektryczne wykonują około 5600-8800 ruchów, a szczoteczki soniczne od 31000 aż do 62000 ruchów pulsacyjno-wymiatających. To gwarancja dużo większej skuteczności i dokładności. Czyszczenie zębów i jamy ustnej szczoteczką soniczną jest efektywne i przyjemne.

Zalety szczoteczki sonicznej

Szczoteczka DiamondClean SmartSzczoteczka DiamondClean Smart Fot. Philips, materiały prasowe

Szczoteczki soniczne są dobrze wyprofilowane, mają odpowiednio wygięte końcówki. Urządzenie nie powoduje recesji dziąseł, tzn. dziąsła nie odsłaniają się, a ich linia się nie obniża. Energiczne, delikatne czyszczenie nie powoduje wycierania ani zdzierania szkliwa. Można powiedzieć, że szczoteczka masuje, dzięki czemu proces mycia zębów staje się nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

Szczoteczka zbiera bakterie, które mogłyby spowodować przebarwienia lub nalot na zębach. Szczotkowanie nie wymaga praktycznie żadnego nacisku.

Urządzenie polecane jest osobom z implantami, aparatami nazębnymi oraz z wrażliwością zębów - szczoteczka działa kojąco i daje uczucie masowania dziąseł. Spośród szczoteczek elektrycznych modele soniczne są uznawane za najłagodniejsze i najmniej inwazyjne.

Szczoteczka soniczna jest nieco droższa od tradycyjnej elektrycznej, jednak po kilku użyciach przekonacie się, że jest warta swojej ceny. W sklepach znajdziecie modele w standardowych barwach, a także kolorowe i we wzory.

Więcej o: