Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX
Jak działa dzbanek filtrujący?
Woda jest niezbędna, wykorzystujemy ją do picia, gotowania, mycia. Woda kranowa, zanim dotrze do naszego mieszkania, Płynie starymi rurami, przez co jej kolor i smak ulegają pogorszeniu. Warto zadbać o to, by była czysta i zdrowa.
Ceny dzbanków filtrujących zaczynają się od 30 zł. To niedroga inwestycja, porównując ją z zamontowaniem specjalnej instalacji w kranie. Dzbanek taki filtruje wodę kranową i oczyszcza ją z substancji negatywnie wpływających na jej smak, zapach i wygląd. W dzbanku umieszczony jest filtr, który zatrzymuje szkodliwe związki chemiczne, a przepuszcza jedynie czystą wodę, wzbogacając ją często w dobre dla zdrowia minerały. Wystarczy nalać wodę z kranu do dzbanka, kierując jej strumień do komory z filtrem. Warto pamiętać, że jeśli zmieniasz filtr, wylej wodę z pierwszego filtrowania - woda z drugiego filtrowania już świetnie nadaje się do spożycia.
Dzbanek filtrujący - dlaczego warto go mieć?
Dzbanek filtrujący to najlepsza alternatywa dla drogich filtrów montowanych w kranie. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli, dzięki czemu każdy znajdzie idealny dla siebie. Dla kilkuosobowej rodziny najlepiej sprawdzi się duży i pojemny dzbanek, z kolei dla singla wystarczy niewielki i poręczny model. Wymiana filtrów w każdym dzbanku jest banalnie prosta.
Przefiltrowana, czysta i miękka woda świetnie sprawdzi się do zaparzania kawy, herbaty oraz gotowania. Na kubkach i naczyniach nie pozostanie nielubiany, mało estetyczny osad z kamienia, a napoje poprawią swoje walory smakowe. Taką wodę możemy wykorzystać do ekspresu do kawy czy żelazka - z całą pewnością zwiększy to żywotność domowych sprzętów.
Przefiltrowanej wody nie powinno się przechowywać dłużej niż 12 godzin w temperaturze pokojowej; aby wydłużyć jej "żywotność" możemy ją przechowywać w lodówce. Najważniejsze, by woda w dzbanku filtrującym stała w chłodnym i zacienionym miejscu, nienarażonym na działanie promieni słonecznych.