Golarka do ubrań - jaką wybrać?

Nawet ubrania najlepszej jakości mogą się zmechacić, przez co tracą swój pierwotny wygląd i nie prezentują się już schludnie. Wie o tym każdy wielbiciel swetrów i wełnianych ubrań. Z pomocą przychodzi wtedy golarka do ubrań. Podpowiemy, jaką golarkę wybrać, jak działa, jakie ma wady i zalety.

Każdy ma w szafie co najmniej kilka swetrów. Nawet swetry i płaszcze z materiałów najwyższej jakości mogą ulec zmechaceniom. Teraz, z  pomocą golarki do ubrań, możesz dać im nowe życie - nawet stary sweter będzie prezentował się jak nowy!

Golarka do ubrań - co to?

Golarka do ubrań to urządzenie składające się z zestawu ostrzy, części zasilającej oraz zbiorniczka. Część goląca, czyli głowica wykonana z metalu, jest gładka, ale wyposażona w małe otworki oraz strzygącą płytkę. Po uruchomieniu w otworki wpadają ucięte kawałki zmechaconej odzieży, a ubranie staje się gładkie jak po zakupie. Zbiorniczek golarki do ubrań powinniśmy regularnie opróżniać.

Jak używać golarki do ubrań?

Golarką do ubrań poprawimy wygląd ulubionego swetra, sfatygowanego płaszcza, niemal każdy wełniany i mechacący się materiał w miejscach, gdzie najbardziej się niszczy, czyli w obszarze rękawów, boków i pach.

Jak używać golarki do ubrań? Należy rozłożyć dzianinę na płaskiej powierzchni, następnie uruchomić golarkę do ubrań i przejeżdżać po zmechaconej powierzchni odzieży tam i z powrotem. Należy pamiętać, żeby nie dociskać urządzenia do ubrania, żeby nie przeciąć ani nie uszkodzić materiału.

Golarka działa dzięki wbudowanemu akumulatorowi lub bateriom, w zależności od tego, jaki model wolimy kupić.

Golarka do ubrań - jaka cena?

Golarkę do ubrań kupimy w każdym sklepie ze sprzętem AGD, a wybór modeli jest naprawdę szeroki. Ceny golarek do ubrań wahają się w przedziale od 10 do 70 złotych. Im wyższa cena golarki, tym działanie urządzenia bardziej efektywne - warto o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się w sklepie na konkretny model.

Tanie golarki możemy kupić w supermarkecie, a nawet w drogerii, jednak zwykle mają one niezbyt ostre ostrza, przez co kilka, a nawet kilkanaście razy musimy powtarzać golenie w jednym miejscu na tkaninie. Tępe ostrza dają też marny efekt golenia - zmechacenia nie są ucinane za jednym pociągnięciem, a istnieje nawet możliwość zaciągnięcia tkaniny.

Kupując golarkę do ubrań, warto zainwestować w sprzęt wyższej jakości. Maksymalna cena, 70 złotych, to naprawdę niedużo, a zagwarantujemy sobie wygodę i nieskazitelny wygląd naszych swetrów, płaszczy i szalików przez długie lata.

Golarka do ubrań - jak wybrać?

O jakości golarki do ubrań decydują parametry techniczne, dlatego warto wybrać urządzenie, które sprosta naszym oczekiwaniom. Kluczową kwestią jest zasilanie - wyróżniamy tutaj 4 rodzaje golarek do ubrań.

Model sieciowy golarki do ubrań pozwala zadbać o wygląd swetrów, płaszczy i szali wszędzie, gdzie mamy dostęp do prądu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na długość kabla - jeśli będzie dość długi, zapewni nam wygodę. Golarkę do ubrań sieciową kupimy w cenie 40-60 złotych.

Akumulatorowa maszynka do ubrań to gwarancja wygodnego użycia w dowolnym miejscu. Wystarczy pamiętać o regularnym ładowaniu urządzenia. Ładowarka zawsze sprzedawana jest w zestawie z golarką. Golarka akumulatorowa kosztuje 30-45 złotych.

Golarka do ubrań na baterie jest najbardziej popularna. Kupując ją, warto wybrać model zasilany dwiema lub trzema bateriami, gdyż jedna może okazać się zbyt słaba. Ten model maszynki do ubrań zabierzemy ze sobą wszędzie - jest lekki, wystarczy mieć zapasowe baterie. Cena golarki do ubrań na baterie nie przekracza 60 złotych.

Ostatnim rodzajem golarki jest model akumulatorowo-sieciowy. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ urządzenia możemy używać po podłączeniu go do prądu lub przełączyć w tryb bezprzewodowy.

Golarka do ubrań powinna być wygodna w użytkowaniu. Ważny jest odpowiedni kształt - powinna komfortowo leżeć w dłoni - oraz wielkość urządzenia. Warto zwrócić uwagę, by golarka miała zaokrągloną rączkę. Większe golarki sprawdzą się lepiej, jeśli mamy wiele swetrów, które wymagają naszej uwagi - używanie gadżetu będzie szybsze, bardziej efektywne i satysfakcjonujące.

Kluczowe przy wyborze golarki do ubrań są noże, które powinny być ostre i dobrej jakości. Najlepiej sprawdzą się te wykonane ze stali nierdzewnej. Golarka powinna być uniwersalna, żeby móc używać jej do każdego rodzaju materiału. Przydatną funkcją jest regulacja wysokości strzyżenia.

Podsumowując, najlepiej wybrać golarkę do ubrań, która będzie miała ostre noże, duży pojemnik na skrawki materiału, wytrzymały akumulator, solidne baterie oraz długi kabel. Takie urządzenie pozwoli pozbyć się wszystkich zmechaceń.

Najczęściej wybierane golarki do ubrań - opinie

Golarka do ubrań Philips GC026/00Golarka do ubrań Philips GC026/00 Fot. oleole, materiały partnera

Jedną z najczęściej wybieranych golarek do ubrań jest model marki Philips GC026/00. Urządzenie gwarantuje wygodę użytkowania. Golarka Philips jest lekka, poręczna, o wygodnym kształcie. Możemy nią golić nie tylko ubrania, ale i koce. Urządzenie pracuje z prędkością 8800 obrotów na minutę, dzięki czemu zmechacenia szybko znikają. 3 różne wielkości otworów pozwalają dostosować urządzenie do aktualnie golonej odzieży. Jedyną wadą golarki jest głośna praca.

Kolejną polecaną golarką do odzieży jest model MPM MMU-03. Wbudowany akumulator gwarantuje, że możemy jej używać non stop, jeśli tylko mamy dostęp do prądu. Urządzenie możemy wykorzystać do odświeżenia wyglądu każdej tkaniny. Golarka goli nawet najmniejsze zmechacenia, szybko się ładuje, w zestawia ma dodatkowe ostrze, zajmuje niedużo miejsca i jest łatwa w użyciu. Nie polecamy jednak używać jej do golenia nierównych tkanin lub tkanin rozłożonych na nierównej powierzchni.

Golarka Eldom GDS4 to model, który pomoże oczyścić zmechacenia ze swetrów, szali, ale też bluzek. Jest poręczny, lekki, sprawdzi się nie tylko w domu, ale też na urlopowym wyjeździe. Przezroczysty pojemnik pozwala ocenić zapełnienie pojemnika na zmechacenia. Do zestawu dołączona jest szczoteczka do oczyszczania mechanizmu oraz nożyków golarki. Urządzenie zasilane jest akumulatorem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA