Drzewka świąteczne w nowoczesnej formie - przegląd

KM
10.12.2018 09:11
Święta bez choinki? Wykluczone! Wnętrza naszych mieszkań ciągle się zmieniają, są coraz bardziej nowoczesne i minimalistyczne, przez co nie zawsze pasują do nich tradycyjne choinki. Wybraliśmy kilka nowoczesnych alternatyw. Nadadzą one wnętrzom niepowtarzalny klimat i wpiszą się w nowoczesne aranżacje!

Idealne drzewko do nowoczesnego wnętrza

ChoinkiChoinki Fot. empik, materiały partnera, kolaż ładnydom

Jaka choinka będzie pasowała do nowoczesnego wnętrza? Niezależnie od tego, czy będzie żywa czy sztuczna, ważne, w jakim stylu zostanie udekorowana. Jeszcze do niedawna było to zielone drzewko, przystrojone kolorowymi lampkami i bombkami najczęściej w kolorze czerwieni i złota.

Czas na zmiany! Hitem są białe drzewka, które wyglądają jak ośnieżone - w połączeniu z niebieskimi, srebrnymi lub zielonymi dodatkami będą doskonałą świąteczną dekoracją w minimalistycznych wnętrzach, gdzie choinka musi pasować do całości aranżacji i nie być zbyt krzykliwa.

W nowoczesnych aranżacjach najlepiej spiszą się choinki ubrane w jeden kolor. Możemy wybrać bombki o różnych wielkościach, wzorach lub odcieniach, ważne, by zachować podobny kolor. Łańcuch powinien idealnie pasować do całości.

W tegoroczne trendy wpisują się także drzewka świąteczne pokryte sztucznym śniegiem oraz te na pniu, umieszczone w jutowym worku.

Świąteczne dekoracje w kształcie choinki

Dekoracje świąteczne choinkiDekoracje świąteczne choinki Fot. empik, oleole, materiały partnerów, kolaż ładnydom

Nie tylko tradycyjna żywa lub sztuczna choinka urządzona w ulubionym stylu sprawdzi się jako dekoracja domu na święta. Dobrym pomysłem będzie także ozdobienie mieszkania świątecznymi figurkami, lampkami, świecznikami. Proponujemy także małe świąteczne drzewka, które pięknie będą się prezentować na stole i drewniane figurki w kształcie choinek. Miłośnikom minimalizmu przypadnie do gustu spiralna choinka stworzona ze świetlnego węża, która nie zajmuje dużo miejsca - nie wymaga ozdób, bo sama w sobie jest ładna.

Więcej o: