Wieszaki do przedpokoju - najciekawsze modele

Przedpokój musi być przede wszystkim funkcjonalny, uporządkowany i ładny. Często jest traktowany jako wizytówka mieszkania - to właśnie na nim skupia się w pierwszej chwili wzrok naszych gości. Wybraliśmy dla was najciekawsze modele wieszaków na ścianę oraz wiszących - takiego elementu wyposażenia nie może zabraknąć w przedpokoju.

Przedpokój powinien być urządzony funkcjonalnie i ładnie. Mimo tego, że nie potrzeba tu wielu mebli - wystarczy szafka na buty, siedzisko, szafa z dużym lustrem i obowiązkowo wieszak, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór tych wszystkich elementów. Odpowiednio dobrane meble świadczą o dobrym guście właścicieli. Całość musi być spójna kolorystycznie, harmonijna, a ustawienie wygodne dla domowników.

Aranżację przedpokoju można urozmaicić oryginalnym wieszakiem. W sklepach znajdziemy modele do zawieszenia na ścianie oraz stojące. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników przegląd najciekawszych modeli. Na pewno przypadną wam do gustu.

Wieszaki na ścianę

Wieszak wiszący na ścianieWieszak wiszący na ścianie Fot. Homebook, materiały partnera

Wieszaki ścienne będą strzałem w dziesiątkę w małych przedpokojach. Nie tarasują przejścia, nie zmniejszają optycznie pomieszczenia. Praktyczne są modele z półką, na której możemy położyć czapki i szale.

Jeśli w przedpokoju stoi duża szafa, wieszak nie musi mieć dużych rozmiarów. Warto wtedy wybrać ozdobny model, który posłuży jako dekoracja. Świetnie sprawdzą się modele kolorowe, które ożywią aranżację przedpokoju. Fantazyjny wieszak składający się z figurek spodoba się miłośnikom nietypowego designu, w szarej wersji kolorystycznej będzie pasował do każdej nowoczesnej aranżacji.

Hitem są wieszaki w kształcie napisów. Wybierać możemy spośród skromnych i kanciastych, ozdobnych i stylizowanych modeli.

Wieszaki stojące

Wieszak stojącyWieszak stojący Fot. Homebook, materiały partnera

Jeśli dysponujemy przestronnym przedpokojem, możemy kupić wieszak wolnostojący. Będzie idealnym miejscem do zawieszenia płaszczy i kurtek, ale także parasoli, kapeluszy czy torebek. Wieszak stojący o nietypowym kształcie będzie doskonałą dekoracją holu. Warto jednak pamiętać, by kupić wieszak o stabilnej podstawie i nie przeciążać go nadmiarem zawieszonej na nim odzieży, bo może się on przewrócić.

Najbardziej popularne są klasyczne modele wieszaków wolnostojących. Nam szczególnie spodobał się model Wigwam, zobaczcie też pozostałe propozycje wybrane przez naszą redakcję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.