Modny trend - Skrzynie drewniane do wnętrz. Rodzaje, modele, ceny

Są modne, oryginalne i bardzo praktyczne. Skrzynie drewniane znajdą swoje zastosowanie zarówno w salonie, jak i sypialni czy przedpokoju. W zależności od konkretnego modelu, skrzynia drewniana może zastąpić nam siedzisko, stolik a nawet szafkę. Gdzie kupić i za ile? Podpowiadamy.

Skrzynie dekoracyjne do domu - wnętrzarski hit sezonu

Skrzynia drewna do przedpokojuSkrzynia drewna do przedpokoju Skrzynie dekoracyjne do wnętrz, fot. Homebook

Moda na drewniane skrzynie we wnętrzach nie przemija. Co ciekawe, dawniej były one wykorzystywane głównie w starych dworkach albo wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym. Obecnie, drewniane skrzynie równie często pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach, stanowiąc nie tylko element dekoracyjny mieszkania, ale także praktyczny dodatek do salonu czy sypialni. Dzięki zainteresowaniu projektantów i modzie na dekoracyjne skrzynie, na rynku można znaleźć modele w najróżniejszych stylach. Niezależnie od aranżacji mieszkania, bez problemu można znaleźć model, dopasowany do stylu w jakim urządziliśmy wnętrza.

Skrzynie drewniane - gdzie kupić, ile kosztują

Drewniane skrzynie można kupić zarówno na targach staroci, w sklepach z meblami oraz przez internet. Dzięki rosnącej popularności, coraz łatwiej kupić idealny model. Cena za drewnianą skrzynię zależy od jej wielkości, zastosowania i rodzaju drewna z jakiego została wykonana. Najtańsze modele można kupić już za niespełna 50 zł, jeśli jednak zależy nam na wysokiej jakości, musimy nastawić się na koszty rzędu kilkuset złotych, a nawet 1500 zł. 

Drewniane skrzynie - zastosowanie

Skrzynie dekoracyjne do mieszkaniaSkrzynie dekoracyjne do mieszkania Skrzynie z drewna do wnętrz w różnych stylach, fot. Homebook

Skrzynie do wnętrz najczęściej kojarzą się nam z miejscem do przechowywania pamiątek czy skarbów. Nie oznacza to jednak, że jest to ich jedyne zastosowanie. Drewniane skrzynie mogą także posłużyć za stolik kawowy do salonu, siedziska do sypialni, a nawet szafki na buty do przedpokoju. W zależności od potrzeb, można wybrać model, który zastąpimy nam klasyczny stolik czy siedzisko. Oto najmodniejsze z nich: 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.