Odkurzacz bezprzewodowy - zbędny wydatek czy wygoda sprzątania?

Odkurzacz to obowiązkowe urządzenie w każdym mieszkaniu. Nikt z nas nie wyobraża sobie bez niego porządnego sprzątania. Jeśli chodzi o wygodę, tradycyjne odkurzacze pozostawiają wiele do życzenia, alternatywą jest odkurzacz bezprzewodowy. Postanowiliśmy sprawdzić. czy zagwarantuje on wygodne sprzątanie, czy też będzie zbędnym wydatkiem.

Z pewnością nie lubicie odkurzania. Trzeba wyjąć urządzenie ze schowka, znaleźć kontakt, wyciągnąć kabel, a odkurzając manewrować między kanapą, stołem, a plączącym się kablem. Po wykonaniu tej czynności możemy czuć się poirytowani. Z pomocą przychodzi odkurzacz bezprzewodowy, który my uważamy za gwarancję wygodnego sprzątania. Poznajcie jego zalety.

odkurzacz electroluxodkurzacz electrolux fot. electrolux

Specyfikacja odkurzacza Electrolux PQ91-50MB

Jedną z nowości na rynku jest odkurzacz Electrolux PQ91-50MB. Jeśli zastanawiasz się jakie technologię wyróżniają ten sprzęt na tle innych odpowiadamy: z pewnością jest to najcichszy odkurzacz tej marki i nie tylko. Odkurzacz emituje dźwięk na poziomie 73dB. Sprzątając możesz używać odkurzacza na 3 poziomach mocy. Nam najbardziej przypadła do gustu funkcja automatycznego czyszczenia, dzięki czemu żegnamy się z paradoksem, że urządzenia do sprzątania także wymagają sprzątania. Wystarczy użyć przycisku, by szczotka odkurzacza oczyściła się ze wszystkich włosów i włókien.

Odkurzacz bezprzewodowy - inne zalety


  • Wygoda - brak kabli


Odkurzacz bezprzewodowy nie ma żadnego kabla, dzięki czemu zapewnia nam mobilność. Łatwo przenosić go z miejsca na miejsce i używać w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy jest tam gniazdko z prądem. Pionowy odkurzacz jest lekki, poręczny. Trudno znaleźć wygodniejszy sposób na sprzątanie mieszkania.


  • Ładny design


Odkurzacz pionowy nie zajmuje dużo miejsca, brak kabli umożliwia łatwiejsze przechowywanie, nie musimy chować go w gospodarczym schowku. Smukły, minimalistyczny wygląd sprzętu sprawia, że będzie on dobrze się prezentował nawet stojąc w przedpokoju.


  • Skuteczność


Odkurzacze bezprzewodowe cechuje efektywność pracy. Tutaj rozwiewamy mit – nie są one mniej efektywne od tradycyjnych odkurzaczy zasilanych sieciowo! Urządzenia z tej kategorii mają możliwość pracy na różnych powierzchniach, z łatwością docierają do miejsc trudno dostępnych, efektywnie i trwale usuwając kurz zarówno z dywanów, płytek jak i paneli. Nasze sprzątanie jest dużo szybsze i bardziej wydajnie.

Wybierając model odkurzacza, warto pamiętać, że różnią się one mocą. Jeśli zależy nam na skuteczności, najlepiej wybrać urządzenie z przedziału cenowego 300-2000 złotych.  Coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze z funkcją mycia podłóg. Kiedy chcemy rozpocząć odkurzanie na mokro, w większości modeli musimy nałożyć specjalną przystawkę ze zbiorniczkiem na wodę.

Odkurzacz pionowyOdkurzacz pionowy Fot. shutterstock


  • Łatwa obsługa


Odkurzacz bezprzewodowy jest banalny w obsłudze. Nie musimy wydawać fortuny na worki, ponieważ urządzenie ma pojemnik na kurz i zanieczyszczenia, który łatwo otworzyć i opróżnić. Droższe modele dodatkowo informują o konieczności wyczyszczenia filtra.


  • Wytrzymała bateria


Nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe pozwalają na posprzątanie całego mieszkania na jednym ładowaniu. Bateria jest na tyle pojemna, że nie ma potrzeby jej doładowywania podczas odkurzania. Zaletą urządzenia jest krótki czas ładowania - bateria jest gotowa do pracy po zaledwie 3 godzinach. System zabezpieczeń informuje, gdy bateria jest bliska rozładowania, nie musimy się także martwić, że się przeładuje czy rozładuje zupełnie, powodując utratę pojemności akumulatora.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.