Przegląd biurek do 500 zł

Biurko to kluczowy mebel w każdym gabinecie i pokoju ucznia. Musi być ładne, funkcjonalne i zapewniać komfort osobie, która przy nim siada. Podpowiadamy, jakie wymagania musi spełniać biurko, by zapewnić nam wydajną i komfortową pracę. Przygotowaliśmy przegląd modeli biurek do 500 złotych.

Kącik do pracy zaaranżowany jest w większości mieszkań. Musi znaleźć się w nim nowoczesne, pojemne biurko, wygodne krzesło, odpowiednie oświetlenie i kilka biurowych akcesoriów. Stawiamy na minimalizm i porządek.

Biurko Gavle białe-sonoma pod komputerBiurko Gavle białe-sonoma pod komputer Fot. selsey, materiały partnera

Najczęściej wybierane są biurka wykonane z drewna dębu lub sosny. Popularność zyskują także modele z blatem ze szkła, chromowanego metalu oraz płyty wiórowej. Wolimy biurka, które wyglądają lekko, nie są masywne i nie zajmują zbyt dużo przestrzeni, dzięki czemu sprawdzą się nawet w małych mieszkaniach. Dużą uwagę przywiązujemy także do ceny.

Biurka za mniej niż 300 złotych.

Idealne biurko - jakie powinno być?

Biurko BorasBiurko Boras Fot. selsey, materiały partnera

Kupując biurko, powinniśmy zwrócić uwagę  przede wszystkim na blat. Musi być on szeroki i pełnowymiarowy, dzięki czemu zmieścimy na nim laptop, notatki i dokumenty. Im większy blat, tym lepszy komfort pracy. W przypadku osoby dorosłej jest to blat szerokości ok. 80 cm, dla dziecka - 60-75 cm. Przydadzą się również szuflady oraz nadstawka, na której ustawimy niezbędne akcesoria, nie zajmując miejsca na blacie biurka.

Wysokość biurka powinniśmy dobrać do wzrostu osoby, która ma przy nim pracować. Jeśli kupujemy mebel dla dziecka, najlepiej wybrać biurko z regulowaną wysokością, co pozwoli w miarę upływu czasu dostosowywać mebel do potrzeb użytkownika. Niektóre biurka mają możliwość regulacji kąta nachylenia. Najbardziej optymalne będzie nachylenie 30 stopni do czytania, 15 stopni do pisania oraz 5 do rysowania.

Poniżej znajdziecie biurka w przedziale cenowym 300-500 złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.