Kolorowe lampy - hit wnętrzarski

Oświetlenie odgrywa we wnętrzu jedną z najważniejszych ról. Powinno być jasne i nadawać klimatu. Hitem w ostatnim czasie są kolorowe lampy, które jednocześnie ożywiają aranżację. Wybraliśmy modele biurkowe, wiszące oraz podłogowe.

Lampy to praktyczna dekoracja mieszkania. Odpowiednio dobrane pozwalają wydobyć z wnętrza zalety i optycznie je powiększyć. W ostatnim sezonie skupialiśmy się głównie na lampach stojących o dużych i nieregularnych kształtach, które świetnie odnajdują się w popularnych, minimalistycznych wnętrzach.

Wielki powrót kolorowych lamp

W najnowsze trendy wpisują się oryginalnie wyglądające, kolorowe modele lamp. To właśnie one tworzą nietypowy charakter wnętrza, ożywiają aranżację i nadają jej oryginalności. Nie powinniśmy bać się kolorowych dodatków, jeśli wnętrze urządzone jest w stonowanych barwach, dobranie kolorowej lampy będzie banalnie proste.

Stawiamy już nie tylko na kolorowe, efektowne abażury i klosze. Prawdziwym hitem są kolorowe podstawy lamp. Im ciekawszy odcień i kształt, tym lepiej. Jeśli wybierzemy model o szklanej podstawie zyskamy podwójnie wspaniały efekt! W zależności od tego, gdzie ustawimy lampę, kolorowe szkło rzuci ciekawy krąg światła na stół, komodę czy podłogę.

Kolorowe lampy wiszące o niebanalnym kształcie, w formie kwiatów, z widoczną żarówką lub abażurami w kilku odcieniach to doskonałe rozwiązanie do salonu lub pokoju dziecięcego, rozpromieni aranżację i przykuje naszą uwagę. Stonowany kolor lampy sprawdzi się także w sypialni.

Pamiętajmy, by nie przesadzić z kolorowymi dodatkami w mieszkaniu. Wystarczy kilka drobnych akcentów w postaci lamp, tekstyliów lub bibelotów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.