Pięć powodów, dla których warto kupić mieszkanie na Białołęce

MT
07.02.2019 16:00
Dla wielu osób Białołęka to wciąż zabudowana blokami, mało atrakcyjna dzielnica Warszawy. Przyglądając się jednak nowym inwestycjom, łatwo zauważyć, że negatywne opinie są dla Białołęki często krzywdzące. Wychodząc naprzeciw stereotypom i utartym schematom, postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie w tej dzielnicy.

Białołęka - prężnie rozwijająca się dzielnica Warszawy

Rozwój infrastruktury i nowe budownictwo w znacznym stopniu przyczyniły się do obalenia pokutujących od lat stereotypów na temat Białołęki. Co więcej, z mało atrakcyjnej dzielnicy staje się coraz chętniej wybieranym miejscem na zakup nieruchomości. Dlatego z każdym rokiem przybywa powodów a co a tym idzie także chętnych na zakup mieszkania właśnie w tej okolicy. Z czego wynika ta przemiana i dlaczego wciąż pokutujące stereotypy  na temat Białołęki nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością? Wyjaśniamy, dlaczego Białołęka z każdym rokiem staje się coraz popularniejszym miejscem na zakup nieruchomości, mimo że jeszcze nie tak dawno nie cieszyła się dobrą sławą.

Dlaczego warto zamieszkać na Białołęce? 5 powodów

Białołęka to jedna z najbardziej rozwijających się dzielnic Warszawy.Białołęka to jedna z najbardziej rozwijających się dzielnic Warszawy. Dlaczego warto zamieszkać na Białołęce? fot. www.domiporta.pl

Komunikacja. Jednym z głównych i najczęściej słyszanych argumentów przeciw zakupie mieszkania na Białołęce jest duża odległość od centrum i długie dojazdy do pracy. Oczywiście nie sposób zaprzeczyć, że Białołęka nie jest położona w centrum Warszawy, jednak trzeba przyznać, że władze miasta robią wiele, aby mieszkańcom tej dzielnicy dojazd do centrum zajmował jak najmniej czasu.  Na uwagę zasługuje fakt, że w ostatnich latach znacznie poprawiła się komunikacja.  Wpływ na to miało otwarcie mostu Curie-Skłodowskiej, zmodernizowanie ulicy Modlińskiej, dzięki czemu znacznie skrócił się czas dojazdu z Białołęki do centrum Warszawy, a także remont trasy Toruńskiej. Poza tym, dzięki połączeniom tramwajowym można w paręnaście minut znaleźć się przy głównej linii metra, skąd w krótkim czasie można dojechać do centrum miasta.

Ciągły rozwój i nowe inwestycje. Nie da się ukryć, że Białołęka należy do jednej z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy. Wciąż planowane są nowe inwestycje, które podnoszą jakość i prestiż tej części stolicy. Białołęka coraz częściej kojarzy się z nowym budownictwem – wciąż powstają nowe osiedla i bloki, dzięki czemu przyszli nabywcy mają okazję sami zdecydować, które osiedle i konkretne mieszkanie będzie dla nich najlepszą inwestycją. Prócz wciąż przybywających nowych mieszkań, Białołęka to także miejsce, na którym powstaje wciąż wiele nowych przedszkoli i sklepów. Dlatego też każdy, kto marzy o nowym mieszkaniu i ma dość starego budownictwa powinien poważnie przyjrzeć się nowym inwestycjom w tej części Warszawy.

Ceny mieszkań i domów. Kupno domu czy mieszkania to poważna inwestycja, dlatego tak istotną rolę w podejmowaniu tych decyzji odgrywa cena. Niewątpliwie Białołęka oferuje znacznie tańsze mieszkania i domy niż te położone blisko centrum miasta. Wyjątkowo atrakcyjne ceny nieruchomości przykuwają uwagę także ze względu na największy w Warszawie wybór mieszkań. Co więcej, wyjątkowo korzystne ceny dotyczą nowego budownictwa.

Idealne miejsce dla rodzin. Białołęka to wręcz idealne miejsce do życia dla rodzin z małymi dziećmi, albo dla osób planujących założenie rodziny. Wszystko za sprawą dużej ilości miejsc rozrywki dla najmłodszych mieszkańców. Duża ilość placów zabaw i terenów zielonych sprawia, że właśnie tą dzielnice upodobali sobie młodzi rodzice. Białołęka idealnie wpasowuje się w potrzeby najmłodszych mieszkańców, dając ich rodzicom wiele możliwości aktywnego spędzania czasu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Co więcej, na terenie Białołęki powstaje coraz więcej przedszkoli i szkół, zarówno publicznych jak i prywatnych. Dzięki temu można zdecydować się na placówkę położoną w pobliżu domu, nie martwiąc się o codzienne dojazdy do szkoły.

Tereny zielone. Mieszkanie z dala od centrum miasta ma także swoje dobre strony. Białołęka może się pochwalić sporą powierzchnią terenów zielonych, wokół których powstają nowe osiedla. Zieleń, cisza i spokój to niewątpliwie zalety mieszkania w tej części stolicy. Co więcej, w pobliżu znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Łęgi Czarnej Strugi  i Ławice Kiełpińskiego, a także kompleks lasów Jabłonowskich. Te zalety mieszkania na Białołęce docenią to zwłaszcza Ci, którzy w wolnym czasie cenią sobie spokój i odpoczynek na łonie przyrody.

Jakie są zalety mieszkania na Białołęce?

Białołęka z każdym rokiem zyskuje na atrakcyjności.Białołęka z każdym rokiem zyskuje na atrakcyjności. Powody, dla których warto zamieszkać na Białołęce. fot www.domiporta.pl

Powodów, dla których warto zastanowić się nad zakupem mieszkania właśnie w tej dzielnicy jest znacznie więcej. Białołęka znacznie zyskała na atrakcyjności z chwilą powstania nowoczesnej, dużej galerii handlowej – Galeria Północna. Dzięki temu okoliczni mieszkańcy nie muszą wybierać się na zakupy do innych części miasta. Białołęka słynie także z dużej ilości małych sklepików w których można zrobić codzienne zakupy, co chwalą sobie okoliczni mieszkańcy. Do ciekawych atrakcji można także zaliczyć największa zjeżdżalnię wodną w Polsce.  Miłośnicy tego typu rozrywki mogą czuć się usatysfakcjonowani i w okresie letnim skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji.

Wybór miejsca na zakup mieszkania to z pewnością kwestia indywidualna i wymaga przemyślenia. Warto jednak wyjść czasem poza utarte schematy, aby dostrzec zalety o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Białołęka to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy, pod warunkiem, że chcemy i umiemy to dostrzec.

Dowiedz się więcej na www.domiporta.pl

Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • azalia02

  Oceniono 44 razy 12

  Niestety, nie ma żadnych powodów, żeby zamieszkać na Białołęce. Kto kiedykolwiek tam był, wie, że byłoby to działanie bez sensu.

 • Oceniono 22 razy 10

  o ja piernicze, wy na powaznie uzyliscie wizualizacji ktora tak wprowadza w blad, ze az boli to jest blok, ktory jest otoczony z 3 stron innymi blokami i odstep od ich okien jest max 6-7 metrow. Nazywa sie to Punkt Ceramiczna i mimo, ze juz oddali do uzytku to tych najdrozszych tam nie sprzedali, bo nikt za tyle tego nie kupi...

 • mlynek_999

  Oceniono 42 razy 10

  Wy tak na poważnie z tą Białołęką? Byliście tam kiedyś?

 • grey-sky

  Oceniono 7 razy 1

  Są jeszcze inne "zalety". Daleko szkoła, przedszkole, żłobek za to dużo kościołów w których muszą bić w dzwony. Szkoły przepełnione, duże klasy.
  A największą "zaletą" są dojazdy. Można podziwiać panoramę stojąc w korku w swoim samochodzie lub dla odmiany stojąc na przystanku. Czasami szybciej dojedziemy np. z Radomia do Warszawy niż z Białołęki do dzielnic na południu Warszawy.

 • Iwi 2002

  Oceniono 3 razy -3

  Uważam, że wszystkie dzielnice Warszawy i peryferie się rozwijają, mi się najbardziej podoba Piaseczno i dom marzen mają super zagospodarowany teren

 • tomtipo

  Oceniono 24 razy -12

  jedna z trzech dzielnic w Polsce, a jedyna w Warszawie, ze stopą zwrotu z wynajmu ponad 8%

 • amstepniak

  Oceniono 36 razy -16

  Moim zdaniem Białołęka to up-and-coming neighborhood w Warszawie. Bliski dojazd do Warszawy, rozwijająca się infrastruktura, dużo zieleni. Warto np. kupić mieszkanie czy segment z dojazdem 20 minut do centrum Warszawy. Uważam, że ceny nieruchomości pójdą szybko w górę w tej dzielnicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX