Pięć powodów, dla których warto kupić mieszkanie na Białołęce

Dla wielu osób Białołęka to wciąż zabudowana blokami, mało atrakcyjna dzielnica Warszawy. Przyglądając się jednak nowym inwestycjom, łatwo zauważyć, że negatywne opinie są dla Białołęki często krzywdzące. Wychodząc naprzeciw stereotypom i utartym schematom, postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie w tej dzielnicy.

Białołęka - prężnie rozwijająca się dzielnica Warszawy

Rozwój infrastruktury i nowe budownictwo w znacznym stopniu przyczyniły się do obalenia pokutujących od lat stereotypów na temat Białołęki. Co więcej, z mało atrakcyjnej dzielnicy staje się coraz chętniej wybieranym miejscem na zakup nieruchomości. Dlatego z każdym rokiem przybywa powodów a co a tym idzie także chętnych na zakup mieszkania właśnie w tej okolicy. Z czego wynika ta przemiana i dlaczego wciąż pokutujące stereotypy  na temat Białołęki nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością? Wyjaśniamy, dlaczego Białołęka z każdym rokiem staje się coraz popularniejszym miejscem na zakup nieruchomości, mimo że jeszcze nie tak dawno nie cieszyła się dobrą sławą.

Dlaczego warto zamieszkać na Białołęce? 5 powodów

Białołęka to jedna z najbardziej rozwijających się dzielnic Warszawy.Białołęka to jedna z najbardziej rozwijających się dzielnic Warszawy. Dlaczego warto zamieszkać na Białołęce? fot. www.domiporta.pl

Komunikacja. Jednym z głównych i najczęściej słyszanych argumentów przeciw zakupie mieszkania na Białołęce jest duża odległość od centrum i długie dojazdy do pracy. Oczywiście nie sposób zaprzeczyć, że Białołęka nie jest położona w centrum Warszawy, jednak trzeba przyznać, że władze miasta robią wiele, aby mieszkańcom tej dzielnicy dojazd do centrum zajmował jak najmniej czasu.  Na uwagę zasługuje fakt, że w ostatnich latach znacznie poprawiła się komunikacja.  Wpływ na to miało otwarcie mostu Curie-Skłodowskiej, zmodernizowanie ulicy Modlińskiej, dzięki czemu znacznie skrócił się czas dojazdu z Białołęki do centrum Warszawy, a także remont trasy Toruńskiej. Poza tym, dzięki połączeniom tramwajowym można w paręnaście minut znaleźć się przy głównej linii metra, skąd w krótkim czasie można dojechać do centrum miasta.

Ciągły rozwój i nowe inwestycje. Nie da się ukryć, że Białołęka należy do jednej z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy. Wciąż planowane są nowe inwestycje, które podnoszą jakość i prestiż tej części stolicy. Białołęka coraz częściej kojarzy się z nowym budownictwem – wciąż powstają nowe osiedla i bloki, dzięki czemu przyszli nabywcy mają okazję sami zdecydować, które osiedle i konkretne mieszkanie będzie dla nich najlepszą inwestycją. Prócz wciąż przybywających nowych mieszkań, Białołęka to także miejsce, na którym powstaje wciąż wiele nowych przedszkoli i sklepów. Dlatego też każdy, kto marzy o nowym mieszkaniu i ma dość starego budownictwa powinien poważnie przyjrzeć się nowym inwestycjom w tej części Warszawy.

Ceny mieszkań i domów. Kupno domu czy mieszkania to poważna inwestycja, dlatego tak istotną rolę w podejmowaniu tych decyzji odgrywa cena. Niewątpliwie Białołęka oferuje znacznie tańsze mieszkania i domy niż te położone blisko centrum miasta. Wyjątkowo atrakcyjne ceny nieruchomości przykuwają uwagę także ze względu na największy w Warszawie wybór mieszkań. Co więcej, wyjątkowo korzystne ceny dotyczą nowego budownictwa.

Idealne miejsce dla rodzin. Białołęka to wręcz idealne miejsce do życia dla rodzin z małymi dziećmi, albo dla osób planujących założenie rodziny. Wszystko za sprawą dużej ilości miejsc rozrywki dla najmłodszych mieszkańców. Duża ilość placów zabaw i terenów zielonych sprawia, że właśnie tą dzielnice upodobali sobie młodzi rodzice. Białołęka idealnie wpasowuje się w potrzeby najmłodszych mieszkańców, dając ich rodzicom wiele możliwości aktywnego spędzania czasu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Co więcej, na terenie Białołęki powstaje coraz więcej przedszkoli i szkół, zarówno publicznych jak i prywatnych. Dzięki temu można zdecydować się na placówkę położoną w pobliżu domu, nie martwiąc się o codzienne dojazdy do szkoły.

Tereny zielone. Mieszkanie z dala od centrum miasta ma także swoje dobre strony. Białołęka może się pochwalić sporą powierzchnią terenów zielonych, wokół których powstają nowe osiedla. Zieleń, cisza i spokój to niewątpliwie zalety mieszkania w tej części stolicy. Co więcej, w pobliżu znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Łęgi Czarnej Strugi  i Ławice Kiełpińskiego, a także kompleks lasów Jabłonowskich. Te zalety mieszkania na Białołęce docenią to zwłaszcza Ci, którzy w wolnym czasie cenią sobie spokój i odpoczynek na łonie przyrody.

Jakie są zalety mieszkania na Białołęce?

Białołęka z każdym rokiem zyskuje na atrakcyjności.Białołęka z każdym rokiem zyskuje na atrakcyjności. Powody, dla których warto zamieszkać na Białołęce. fot www.domiporta.pl

Powodów, dla których warto zastanowić się nad zakupem mieszkania właśnie w tej dzielnicy jest znacznie więcej. Białołęka znacznie zyskała na atrakcyjności z chwilą powstania nowoczesnej, dużej galerii handlowej – Galeria Północna. Dzięki temu okoliczni mieszkańcy nie muszą wybierać się na zakupy do innych części miasta. Białołęka słynie także z dużej ilości małych sklepików w których można zrobić codzienne zakupy, co chwalą sobie okoliczni mieszkańcy. Do ciekawych atrakcji można także zaliczyć największa zjeżdżalnię wodną w Polsce.  Miłośnicy tego typu rozrywki mogą czuć się usatysfakcjonowani i w okresie letnim skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji.

Wybór miejsca na zakup mieszkania to z pewnością kwestia indywidualna i wymaga przemyślenia. Warto jednak wyjść czasem poza utarte schematy, aby dostrzec zalety o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Białołęka to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy, pod warunkiem, że chcemy i umiemy to dostrzec.

Dowiedz się więcej na www.domiporta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.