Lampiony i latarenki - modne dekoracje do mieszkania

Bez wątpienia lampiony i latarenki to jedne z najmodniejszych dekoracji mieszkania. Choć nie zastąpią tradycyjnego oświetlenia, świetnie rozjaśniają i ocieplają wnętrza. Ile kosztują? Jakie modele są najmodniejsze? Sprawdziliśmy.

Lampiony dekoracyjne do mieszkania - co znajdziemy w polskich sklepach?

Od kilku lat lampiony i latarenki to niezastąpiony element dekoracyjny w wielu domach.Nie dość, że wspaniale ozdabiają wnętrza to należą do niedrogich dodatków do mieszkania. Modne są zarówno modele szklane, jak i drewniane czy wiklinowe. Popularnością cieszą się zwłaszcza duże latarenki, które można postawić na podłodze w salonie lub sypialni. Warto jednak przed zakupem zwrócić uwagę na to, by wybrany lampion pasował stylem i kolorem do aranżacji mieszkania i stanowił jej dopełnienie. Lampiony nie zastąpią nam tradycyjnego oświetlenia, ale w połączeniu z lampą wiszącą i podłogową mogą tworzyć wyjątkowy klimat mieszkania.

Lampiony drewniane, latarenki - propozycje redakcji

W tym sezonie szczególnie modne będą lampiony drewniane, zarówno w naturalnych kolorach, jak i pomalowane na biało. Drewniane lampiony, zwłaszcza w jasnych kolorach idealnie pasują do wnętrz w stylu vintage i rustykalnego. Wybierając odpowiednie modele trzeba pamiętać o zachowaniu proporcji. W małych pomieszczeniach sprawdzą się drobne, niewielkie latarenki. Do dużego salonu lepiej wybrać większe modele, w przeciwnym razie lampiony mogą wyglądać nieproporcjonalnie do wnętrz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.