Jakie wybrać zasłony do salonu? Najciekawsze modele - wybór redakcji

Niezawodnym sposobem na ocieplenie wnętrz są zasłony. Nie dość, że znakomicie ozdabiają okno to jeszcze są świetną dekoracją salonu. Odpowiednio dobrane potrafią w dużym stopniu odświeżyć aranżację, dodając jej nowego charakteru. Jak dobrać zasłony do salonu? Z jakich tkanin powinny być wykonane? Które modele są najmodniejsze? Wyjaśniamy.

Najmodniejsze zasłonki do salonu - przegląd 

Najmodniejsze zasłony do salonu w tym sezonie.Najmodniejsze zasłony do salonu w tym sezonie. Jakie zasłony wybrać do mieszkania? Fot. Homebook

Jednym z najważniejszych czynników, które powinniśmy brać pod uwagę podejmując decyzję o zakupie zasłony jest jej materiał. O tym czy zasłona układa się w odpowiedni sposób w dużej mierze odpowiada gramatura. Zasłony wykonane z poliestru będą wyjątkowo lekkie, natomiast pluszowe zasłony będą grube i ciężkie. Trzeba pamiętać, że nie każdy materiał będzie pasował do konkretnych wnętrz i stylu w jakim je urządzono. Grube, lejące zasłony sprawdzą się w przypadku pomieszczeń o dużym metrażu i wysokim suficie. Jeśli możemy się pochwalić dużym salonem, welurowe lub zamszowe zasłony będą strzałem w dziesiątkę. W przypadku małych powierzchni takie rozwiązanie byłoby bardzo niekorzystne.

W niewielkim salonie najlepiej sprawdzą się lekkie zasłony, które nie przytłoczą go i nie pomniejszą optycznie. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się zasłony zdobione wzorami, zasłony z lamówką, falbaną lub marszczone. Spośród tkanin coraz większym zainteresowaniem cieszy się len, który choć może się wydawać nieco ekstrawaganckim wyborem, znakomicie nadaje się do wnętrz w stylu rustykalnym czy skandynawskim.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.