Tapeta w liście - najmodniejsze wzory

Przeżywamy teraz prawdziwy boom na tapety, a atrakcyjne wzory sprawiają, że ich popularność nie przemija. Uwielbiamy te z motywem flory. Tapety w liście podbiły serca miłośników designu na całym świecie, a my wybraliśmy dla Was najmodniejsze wzory.

Na modnych tapetach są głównie rośliny tropikalne, jednak na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. To prawdziwa gratka dla wielbicieli zarówno zieleni, jak i egzotyki. Rośliny na ścianie sprawdzą się niezależnie od pory roku. Zimą zdecydowanie przypomną o wakacjach i ocieplą klimat w mieszkaniu, latem z kolei wprowadzą powiew świeżości i natury.

Tapeta z roślinnym motywem w sypialni w stylu skandynawskimTapeta z roślinnym motywem w sypialni w stylu skandynawskim Fot. Homebook materiały partnera

Roślinne tapety – jakie znajdziemy?

Wybór tapet z motywem roślinnym jest przeogromny. Producenci chcą sprostać oczekiwaniom klientów i najmodniejszym trendom. W sklepach znajdziemy tapety z motywem paproci, strzelistych palm, gąszczem egzotycznych liści bananowca, fikusa, niesłabnącej popularności monsterą, a także tropikalnymi owocami ananasa czy mango.

Roślinne tapetyRoślinne tapety Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykatyinspiracje

Wybór tapet z motywem roślinnym jest przeogromny. Producenci chcą sprostać oczekiwaniom klientów i najmodniejszym trendom. W sklepach znajdziemy tapety z motywem strzelistych palm, gąszczem egzotycznych liści bananowca, fikusa, niesłabnącej popularności monsterą, a także tropikalnymi owocami ananasa czy mango.

Tapeta w rośliny – gdzie pasuje?

Intensywna roślinna tapetaIntensywna roślinna tapeta Fot. Homebook materiały partnera

Roślinne motywy odnajdą się w każdym wnętrzu. Drobne listki polecamy wybrać do sypialni, będą stonowanym wzorem, który pomoże się wyciszyć i uspokoić, a zielony kolor sprzyja dobremu nastrojowi. Z kolei dynamiczne kompozycje w kolorach soczystej zieleni doskonale sprawdzą się w salonie, pokoju dziennym czy przedpokoju – ożywią każde wnętrze, nadadzą mu charakter i przykują spojrzenie. Warto pamiętać, że decydując się na roślinną tapetę pomieszczenie powinno być prosto urządzone, tak, by intensywne kolory nie gryzły się z barwami pozostałych przedmiotów czy mebli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.