Sztuczne rosliny - dodatek, który warto mieć!

Uwielbiasz rośliny, ale wiesz, że nie masz do nich ręki? Notorycznie zapominasz o podlewaniu lub często wyjeżdzasz? Mamy świetną alternatywę - sztuczne rośliny, które wyglądają jak prawdziwe. To designerski dodatek, który wprowadzi zieleń do Twojego mieszkania i nie potrzebuje dużej uwagi. Zobacz nasze propozycje.

Sztuczne rośliny - hit czy kit?

Widok roślin działa na nas bardzo pozytywnie, dając poczucie bliskości natury. Wysokie trawy i drzewka dodają ciepłego klimatu, a kwiaty koloru we wnętrzach, poprawiając nasze samopoczucie, dlatego rośliny we wnętrzach pełnią tak ważną rolę. Często zamiast naturalnych roślin decydujemy się na rośliny sztuczne. Dlaczego?

Nie wymagają podlewania ani specjalnej troski, nie więdną, nie chorują i nie przekwitają – to główne zalety sztucznych roślin. Choć mają wielu przeciwników - owszem nie produkują tlenu, są wykonane z plastiku, ale pięknie się prezentują. Z całą pewnością znajdziemy w sklepie odpowiednik swojego ulubionego drzewka czy kwiatu.

Sztuczne rośliny były modne w latach 80., następnie odeszły do lamusa, jako symbol kiczu. Teraz przeżywają prawdziwy rekonesans i są uznawane za designerski dodatek do każdego wnętrza. Owszem, dawne sztuczne rośliny były po prostu brzydkie i nieestetycznie wykonane, te dzisiejsze tworzone są z tworzyw wysokiej jakości. Łodyżki do złudzenia przypominają naturalne kwiaty, zachwycają kolorami i odwzorowywane są nawet najmniejsze detale żywych roślin.

roślinyrośliny Instagram/ @arnhem_clothing/ materiały prasowe

Dlaczego warto mieć sztuczne rośliny?

Sztuczne rośliny to idealna opcja dla osób, które często wyjeżdżają, nie umieją lub nie mają czasu na zajmowanie się roślinami, a chcą wprowadzić do domu troszkę zieleni. Dlaczego więc z tego nie skorzystać? Zieloni lokatorzy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, a ich sztuczne odpowiedniki będą tutaj doskonałą alternatywą.

Jeśli masz kota również docenisz możliwość zakupu sztucznej rośliny. Koty uwielbiają podgryzać listki, zrzucać rośliny z okna, przewracać doniczki, wiele roślin jest także dla czworonogów szkodliwych. Nie namawiamy oczywiście do kupna sztucznych drzewek czy kwiatów do całego domu, ale są one świetnym pomysłem do wnętrz bez dostępu do światła słonecznego, np. przedpokoju czy łazienki – nie musisz w tych pomieszczeniach rezygnować z roślin.

Sztuczna roślina, jako dekoracja w łazienceSztuczna roślina, jako dekoracja w łazience Fot. Homebook, materiały partnera

Kwiaty i drzewka, choć sztuczne szybko odmienią wnętrze mieszkania, wbrew pozorom je ożywią, nadadzą charakter i podkreślą unikalny styl. W sklepie możemy śmiało wybierać kolory, wielkości i kształty interesujących nas roślin, tak by dopasować je do aranżacji naszego domu, a roślina świetnie się w nią wkomponuje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.