Łóżka piętrowe dla dzieci - praktyczne modele dla dzieci w różnym wieku

Łóżka piętrowe dla dzieci sprawdzają się nie tylko w przypadku rodzeństwa, ale także w pokojach, w których nie dysponujemy znaczną przestrzenią. Na rynku jest wiele rozwiązań dopasowanych do potrzeb dzieci i rodziców. Wybraliśmy najciekawsze z nich.

Łóżka piętrowe dla dzieci IKEA

Łóżka piętrowe dla dzieci w IKEA to przede wszystkim takie modele jak: STARVA, MYDAL oraz STUVA. Firma zadbała zarówno o różnorodność materiałów, z jakich łóżka zostały wykonane, jak i o ich praktyczność. W ofercie znajdziemy m.in. klasyczne drewniane łóżka piętrowe dla dwójki dzieci, jak i modele dla jednego dziecka - z biurkiem lub szafą na dole. Dużą popularnością wśród kupujących cieszy się odwracane łóżko KURA - mniejsze dziecko może spać na nim na dole, jak na normalnych łóżeczku, a kiedy podrośnie - jest możliwość odwrócenia łóżka i zamontowania materaca na niewysokiej antresoli. 

Łóżko piętrowe dla dzieci IKEA - STARVAŁóżko piętrowe dla dzieci IKEA - STARVA fot. IKEA

Łóżko piętrowe dla małych dzieci

Czy łóżko piętrowe jest dobrym pomysłem dla małego dziecka? Zaleca się, by na łóżkach piętrowych spały dzieci od 4-5 roku życia. Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, warto przede wszystkim pomyśleć o tym, by antresola nie znajdowała się zbyt wysoko. Najlepsze będzie łóżko, w którym górny materac znajduje się ok. 130 cm od ziemi. W przypadku łóżek dla jednego dziecka wysokość antresoli może być jeszcze mniejsza. Najważniejszą kwestią pozostają jednak zabezpieczenia - schodków czy drabinki oraz antresoli. Poniżej wybraliśmy kilka modeli, które naszym zdaniem sprawdzą się w przypadku mniejszych dzieci. 

Łóżko piętrowe pojedyncze dla dzieci

Piętrowe łóżeczko dla pojedynczego dziecka to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zaoszczędzić w pokoju nieco miejsca. Zazwyczaj pod antresolą z materacem można umieścić biurko, szafki czy stworzyć strefę do zabawy. To rozwiązanie sprawdzi się świetnie, a samo łóżko może dostarczyć dziecku dużo frajdy, przez co zasypianie może być jeszcze przyjemniejsze. To rozwiązanie przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i nastolatkom. Duży wybór tego typu łóżek znajdziemy zarówno w internecie jak i w IKEA. Warto w tym wypadku wspomnieć o serii STUVA, która poza łóżkami oferuje również pasujące biurka, komody i szafy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest np. łóżko na antresoli, pod którą znajduje się niewielka szafa oraz całkiem sporych rozmiarów biurko - przypadnie do gustu dzieciom w wieku szkolnym. 

Łóżko piętrowe pojedyncze dla dzieci - seria STUVAŁóżko piętrowe pojedyncze dla dzieci - seria STUVA fot. IKEA

Łóżka piętrowe dla dzieci z biurkiem

Jeżeli myślimy o zakupie łóżka piętrowego dla jednego dziecka, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rozwiązania z biurkami. Dzięki temu możemy zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca, a jednocześnie rozsądnie wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem. W sprzedaży znajdziemy zarówno modele wykończone w drewnie, jak i nowoczesne metalowe konstrukcje, które przypadną do gustu przede wszystkim nastolatkom. Wybierając takie łóżko, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na wysokość i pozostałe rozmiary poszczególnych elementów. Jeśli pod łóżkiem będzie za mało miejsca, to biurko będzie niepraktyczne dla wyższego dziecka. Z kolei zbyt wysoka antresola może się nie sprawdzić w niektórych mieszkaniach. 

Łóżka piętrowe dla dzieci z biurkiemŁóżka piętrowe dla dzieci z biurkiem fot IKEA

Łóżka dla dzieci piętrowe - na co zwrócić uwagę?

Wybierając łóżko piętrowe, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Przed zakupem sprawdźcie:

  • z jakiego materiału wykonane jest łóżko;
  • jakie są zabezpieczenia drabinek i antresoli;
  • ile wynosi maksymalne obciążenie każdego z łóżek.

Na rynku znajdziemy bardzo wiele rozwiązań i modeli łóżek piętrowych, dlatego warto zastanowić się, czego oczekujemy. Na pewno uda znaleźć model zgodny z naszymi oczekiwaniami, a przy tym dobrze komponujący się z wystrojem dziecięcego pokoju. 

Więcej o: