Mid-century modern, czyli nowoczesne retro we wnętrzach

Wnętrza inspirowane stylem z lat 50. i 60. minionego wieku można było podziwiać w znanym serialu "Mad Man" czy w filmach o Jamesie Bondzie. Styl mid-century modern, czyli nowoczesne retro powraca w wielkim stylu.

Wnętrza inspirowane stylem mid-century modern

Nowoczesne retro we wnętrzach.Nowoczesne retro we wnętrzach. Styl mid century modern wraca w wielkim stylu. fot. Homebook

Mid-century modern - design lat 50. I 60. XX wieku to obecnie jeden z najsilniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Kochają go zarówno fani takich seriali jak Masters Sex czy Mad Man, jak i projektanci wnętrz czy kreatorzy mebli. Mid-century to inaczej styl zapoczątkowany w połowie XX wieku, którego cechą szczególną jest oszczędność form. Wnętrza urządzone w tym stylu nawiązują do minionej epoki, gdzie prym wiodły drewniane meble, dekoracje w stylu retro i geometryczne wzory.  Ważne jest jednak zachowanie równowagi, w końcu mid-century  modern to przede wszystkim minimalizm, funkcjonalność i prostota.  

Styl mid-century modern - jakie dodatki?

Jak urządzić wnętrza w stylu nowoczesnego retro?Jak urządzić wnętrza w stylu nowoczesnego retro? Styl mid-century modern we wnętrzach. fot. Homebook

W stylu mid-century modern ważne  jest, aby wnętrza sprawiały wrażenia większych niż w rzeczywistości, dlatego kolorem dominującym na ścianach jest biel.  Świetnym zabiegiem jest także wykorzystanie przedszkolnych ścian czy też luster, które pozwalają na zachowanie wrażenia dużej przestrzeni. We wnętrzach w stylu mid-century modern ważna jest również bliskość z naturą, dlatego wśród mebli i dodatków dominuje drewno.

Większe pole do popisu daje wybór dodatków – dzięki prostocie form można pobawić się barwami, wybierając modne, wyraziste kolory. Świetnie sprawdzą się poduszki czy dywany w kolorowe, geometryczne wzory. Dopełnieniem aranżacji może być lampa, wazon, zegar czy obraz w stylu nowoczesnego retro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.