Meble w stylu Chesterfield - połączenie klasy i elegancji

Chesterfield to klasyka angielskiego stylu. Z czym się kojarzy? Przede wszystkim z pikowanymi meblami, najczęściej skórzanymi i bogactwem. Przygotowaliśmy dla Was przegląd dwóch najczęściej wybieranych mebli w tym stylu, ale w nieco odświeżonych wersjach. Wprowadź do swojego mieszkania klasykę połączoną z nowoczesnością.

Meble Chesterfield wyróżnia ciekawy charakter, tworzone są one jedynie z naturalnych materiałów i zdobią je głębokie pikowania. Z pewnością sprostają one oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Meble doskonale pasują do efektownych, eleganckich aranżacji, szczególnie salonów, stylowych klubów dla dżentelmenów, biurowców. Każdy mebel w stylu Chesterfield wykonany jest z materiałów najwyższej jakości, odpornych i wytrzymałych, a jednocześnie przyjemnych w dotyku, co gwarantuje komfort i wygodę użytkowania.

Sofa Chesterfield

Sofa ChesterfieldSofa Chesterfield Fot. Homebook materiały partnera, kolaż czterykąty

Trudno jednoznacznie określić, kiedy sofa Chesterfield pojawiła się po raz pierwszy. Określenie to weszło na stałe do użytku około 1800 roku. Najbardziej popularna historia powstania sofy opowiada, że angielski lord Philip Stanhope (czwarty hrabia rodu Chesterfield) zlecił rzemieślnikowi wykonanie mebla, który będzie godny hrabiego, a co za tym idzie, miał pozwalać na siedzenie z wyprostowanymi plecami i absolutnie nie marszczyć odzieży.

Sofa Chesterfield to niekwestionowana ikona w świecie mebli. Cechą charakterystyczną mebla jest równa wysokość oparcia siedziska oraz bocznych podłokietników, które są zaokrąglone. Sofa wykonana jest ze skóry lub pluszu. Głębokie pikowania uzyskiwane są na meblu, dzięki gęsto rozmieszczonym guzikom.

Początkowo mebel można było kupić jedynie w kolorze czarnym lub brązowym, obecnie paleta barw poszerzyła się, sofę znajdziemy w odcieniu butelkowej zieleni, granatu, głębokiej czerwieni czy beżu.

Pomimo upływu lat krój sofy pozostał bez zmian, jest pełen klasy i elegancji, wprowadzono jednak szerszy wybór materiałów i kolorów, a guziki często wszywane są w kontrastowym kolorze. Niektóre sofy chesterfield nabierają nieco stylu glamour za sprawą pikowania wykonanego kryształami Swarovskiego.

Fotel Chesterfield

Fotel Chesterfield - ikona angielskiego styluFotel Chesterfield - ikona angielskiego stylu Fot. Homebook materiały partnera, kolaż czterykąty

Fotel to obowiązkowy mebel w mieszkaniu osoby, która dużo czasu spędza w pozycji siedzącej, pracuje lub odpoczywa. Identycznie jak w przypadku sofy, fotel wykonany jest z przyjemnego w dotyku materiału, ma głębokie pikowanie oraz oparcie ramion i pleców na tej samej wysokości. Siedzisko wykonane jest z miękkiej poduszki, co odpowiada za wygodę użytkowania. Fotel sprawdzi się we wnętrzach klasycznych oraz nowoczesnych. Stelaż i nóżki fotela wykonane z drewna kauczukowego, dzięki czemu są twarde i wytrzymałe. 

Fotele Chesterfield będą idealnie prezentowały się w salonie, sypialni, gabinecie, pokoju gościnnym, ale także w biurach, kancelariach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.