Niezbędne narzędzia w domowym warsztacie - dla mężczyzn

KM
07.02.2019 14:18
Zarówno w mieszkaniu, jak i domu jednorodzinnym zdarzają się drobne awarie, do których naprawy niezbędne są narzędzia. Są takie, które po prostu muszą znaleźć się w domowym zestawie majsterkowicza. Podpowiadamy, co warto mieć w narzędziowej skrzynce!

W każdym domu powinny znaleźć się narzędzia do prostych napraw i drobnych prac. Dzięki odpowiednim sprzętom do naprawy mniej poważnych domowych usterek nie trzeba od razu wzywać fachowca! Niektóre prace remontowe również wykonujemy samodzielne, ale nie jesteśmy tego w stanie zrobić bez specjalnych narzędzi.

Torba majsterkowicza

Do uporządkowania przestrzeni w garażu i zabezpieczenia sprzętu możecie kupić torbę narzędziową. Usztywniana torba ma wiele pojemnych kieszeni, dzięki czemu nawet najdrobniejsze narzędzia się nie zgubią, a w garażu będzie panował porządek.

Klucze nasadowe

W żadnym domowym warsztacie nie może zabraknąć zestawu kluczy nasadowych, które można wykorzystać do napraw usterek w domu czy w samochodzie. Warto kupić walizkę z całym zestawem różnego rodzaju kluczy, najlepiej wykonanych ze stali, dzięki czemu narzędzia posłużą nam przez długie lata.

Niezbędnymi narzędziami majsterkowicza są kombinerki i śrubokręty. Są to narzędzia uniwersalne i przydają się w każdym gospodarstwie domowym.

Przyda się również walizka z kompletem wierteł do różnego rodzaju materiałów oraz zestaw śrubokrętów i bitów. Podczas urządzania mieszkania lub remontu z pewnością wykorzystamy także zestaw akcesoriów montażowych.

Wiertarka

W naszej skrzynce na narzędzia, choć to już większy wydatek, powinna się znaleźć wiertarka lub wiertarko-wkrętarka. Przydaje się przede wszystkim do wywiercania dziur w materiale różnego typu dzięki wymiennym wiertłom o różnej twardości, grubości i długości. Docenimy jej obecność podczas wieszania półek czy obrazów.

WiertarkaWiertarka Fot. pixabay, CC0 public domain

Latarka - must have

Oświetlenie warsztatu czy garażu to bardzo ważna kwestia. W dobrze oświetlonym pomieszczeniu dużo łatwiej się pracuje, nie męcząc wzroku. Świetnie sprawdzi się mini latarka robocza, która zapewniają mocne, białe światło, a obrotowy klips i magnes pozwala na zawieszenie jej w wybranym miejscu.

Przyda się również  latarka z magnesem, z możliwością regulacji kąta oświetlenia. Magnes pozwala na przymocowanie latarki do metalowych powierzchni. Przed domem lub nad wjazdem do garażu świetnie sprawdzi się reflektor solarny z czujnikiem ruchu. Reflektor dzięki nasłonecznieniu w ciągu dnia ładuje się, a po zmroku świeci, przetwarzając energię słoneczną.

Co jeszcze się przyda w domowym warsztacie?

Jeśli w mieszkaniu jest dużo urządzeń, które wymagają podłączenia do prądu, często brakuje wystarczającej liczby gniazdek. Najlepszym pomocnikiem są wtedy przedłużacze, które pozwolą podpiąć wszystkie urządzenia do prądu.

Więcej o:
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • dulcissima

  Oceniono 11 razy 5

  A przepraszam, czy używanie/posiadanie tych narzędzi wymaga posiadania penisa? Bo nie wydaje mi się. Z jednej strony płaczecie nad stereotypizowaniem, a z drugiej takie babole sadzicie... żenada.

 • zenzaj

  Oceniono 1 raz 1

  No tak. Wiertarka pneumatyczna powinna być we wszystkich domach. :D

 • Tomasz Dudek

  0

  U mnie lepiej sprawdzają się pojemniki warsztatowe. Zamówiłem takie na q-box.pI i to było świetne rozwiązanie, żeby w warsztacie wreszcie zapanował porządek, a ile więcej wolnego miejsca. Co do samych pudełek-trzymam w nich wszystkie narzędzia, są bardzo trwałe i odporne na zadrapania, pęknięcia itd. świetna jakość.

 • drakaina

  Oceniono 4 razy 0

  Seksizm. Sama przerobiłam za pomocą tych "męskich" narzędzi regał, sama powiesiłam wszystkie obrazy w mieszkaniu, sama przymierzam się do renowacji antycznego stolika. Natomiast szerokim łukiem omijam wszelkie akcesoria modowe i do makijażu. Idźcie z taką stereotypizacją!

 • an1005

  Oceniono 1 raz -1

  Otwieram artykulik bo żem facet bez penisa (ach już widzę radochę dla watahy hejterów) i co widzę - najważniejsza jest torba na narzędzia Potem parę narzędzi. Hmm, pewnie dla FACETÓW tak jest bo każda majsterkująca baba zaczęłaby zakupy jednak od narzędzi.
  A co do seksizmu to nawet komentować mi sie nie chce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX