Niezbędne narzędzia w domowym warsztacie - dla mężczyzn

Zarówno w mieszkaniu, jak i domu jednorodzinnym zdarzają się drobne awarie, do których naprawy niezbędne są narzędzia. Są takie, które po prostu muszą znaleźć się w domowym zestawie majsterkowicza. Podpowiadamy, co warto mieć w narzędziowej skrzynce!

W każdym domu powinny znaleźć się narzędzia do prostych napraw i drobnych prac. Dzięki odpowiednim sprzętom do naprawy mniej poważnych domowych usterek nie trzeba od razu wzywać fachowca! Niektóre prace remontowe również wykonujemy samodzielne, ale nie jesteśmy tego w stanie zrobić bez specjalnych narzędzi.

Torba majsterkowicza

Do uporządkowania przestrzeni w garażu i zabezpieczenia sprzętu możecie kupić torbę narzędziową. Usztywniana torba ma wiele pojemnych kieszeni, dzięki czemu nawet najdrobniejsze narzędzia się nie zgubią, a w garażu będzie panował porządek.

Klucze nasadowe

W żadnym domowym warsztacie nie może zabraknąć zestawu kluczy nasadowych, które można wykorzystać do napraw usterek w domu czy w samochodzie. Warto kupić walizkę z całym zestawem różnego rodzaju kluczy, najlepiej wykonanych ze stali, dzięki czemu narzędzia posłużą nam przez długie lata.

Niezbędnymi narzędziami majsterkowicza są kombinerki i śrubokręty. Są to narzędzia uniwersalne i przydają się w każdym gospodarstwie domowym.

Przyda się również walizka z kompletem wierteł do różnego rodzaju materiałów oraz zestaw śrubokrętów i bitów. Podczas urządzania mieszkania lub remontu z pewnością wykorzystamy także zestaw akcesoriów montażowych.

Wiertarka

W naszej skrzynce na narzędzia, choć to już większy wydatek, powinna się znaleźć wiertarka lub wiertarko-wkrętarka. Przydaje się przede wszystkim do wywiercania dziur w materiale różnego typu dzięki wymiennym wiertłom o różnej twardości, grubości i długości. Docenimy jej obecność podczas wieszania półek czy obrazów.

WiertarkaWiertarka Fot. pixabay, CC0 public domain

Latarka - must have

Oświetlenie warsztatu czy garażu to bardzo ważna kwestia. W dobrze oświetlonym pomieszczeniu dużo łatwiej się pracuje, nie męcząc wzroku. Świetnie sprawdzi się mini latarka robocza, która zapewniają mocne, białe światło, a obrotowy klips i magnes pozwala na zawieszenie jej w wybranym miejscu.

Przyda się również  latarka z magnesem, z możliwością regulacji kąta oświetlenia. Magnes pozwala na przymocowanie latarki do metalowych powierzchni. Przed domem lub nad wjazdem do garażu świetnie sprawdzi się reflektor solarny z czujnikiem ruchu. Reflektor dzięki nasłonecznieniu w ciągu dnia ładuje się, a po zmroku świeci, przetwarzając energię słoneczną.

Co jeszcze się przyda w domowym warsztacie?

Jeśli w mieszkaniu jest dużo urządzeń, które wymagają podłączenia do prądu, często brakuje wystarczającej liczby gniazdek. Najlepszym pomocnikiem są wtedy przedłużacze, które pozwolą podpiąć wszystkie urządzenia do prądu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA