Kosze na pranie do łazienki. Jak wybrać? Na co zwrócić uwagę? Przegląd

Z pozoru kosze na pranie pełnią wyłącznie funkcję użytkową, jednak w rzeczywistości, równe dobrze mogą być elementem dekoracyjnym. Wystarczy, że prócz funkcjonalności zwrócimy uwagę na kwestie estetyczne. Jak to zrobić? Jak wybrać odpowiedni kosz na pranie, by spełniał wszystkie kryteria?

Kosze i pojemniki na pranie - przegląd najlepszych modeli

Najmodniejsze kosze i pojemniki na pranie.Najmodniejsze kosze i pojemniki na pranie. Kosze łazienkowe - wybór redakcji. Fot. Homebook

Dawniej, zakup kosza na pranie ograniczał się wyłącznie do wyboru spośród plastikowych modeli, teraz na rynku można spotkać kosze na pranie wykonane z różnego rodzaju materiałów.

Dużym powodzeniem cieszą się kosze wykonane z drewna. Nie dość, że są bardzo wytrzymałe to bez wątpienia mogą być elementem dekoracyjnym w łazience. Przed podjęciem ostatecznego wyboru trzeba koniecznie sprawdzić czy dany model został odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią. W przeciwnym razie, zawilgocone drewno może zapleśnieć.

Równie popularne są kosze na pranie wykonane z wikliny i rattanu. Nie dość, że są świetną ozdobą łazienki, to jeszcze są lekkie i niedrogie. Poza tym, kosze wiklinowe mają dobrą wentylację, dzięki czemu nie musimy obawiać się zawilgocenia. Aby kosz mógł posłużyć nam na długo, ważne jest, aby był wykonany z dobrego materiału. Słaby gatunkowo materiał będzie podatny na uszkodzenia, dlatego nie warto sugerować się zbyt niską ceną.

Na uwagę zasługują także kosze na pranie wykonane z metalu. Stal nierdzewna jest  idealnym wyborem dla miłośników stylu loftowego, którzy chcą urządzić łazienkę w stylu industrialnym. Dodatkowo, metalowe kosze są bardzo trwałe.

Kosze na pranie - nasze propozycje:

Więcej o:
Copyright © Agora SA