Wyprzedaż mebli i dekoracji od kultowej marki z Włoch - Kartell

Nowoczeność, innowacja i piękno - to najlepsze słowa na charakteryzację włoskiej firmy Kartell. Z czego zasłynęła marka? Będziecie zaskoczeni, bo z plastiku! Po latach można powiedzieć, że był to świetny pomysł, ponieważ plastikowe meble i dodatki stały się ikonami designu. Poznajcie historię oraz świetne produkty marki Kartell. Wiele z nich jest obecnie w wyprzedaży.

Kartell – od czego wszystko się zaczęło?

Firma Kartell rozpoczęła swoją działalność od 1949 roku, jej właścicielami było małżeństwo Giulio Castelli i Anna Ferrieri. Początkowo firma zajmowała się produkcją części samochodowych, między innymi dla marki Pirell, jednak młode małżeństwo szukało pomysłu na rozwój i sukces. Giulio z wykształcenia był chemikiem, zafascynowanym plastikami. Ludzie chcieli otaczać się pięknymi, a jednocześnie funkcjonalnymi przedmiotami, stąd pomysł na produkcję mebli i dodatków do domu, wykonanych z plastiku, dzięki czemu były one tańszą alternatywą dla szkła.

Krzesło MastersKrzesło Masters Fot. Homebook, materiały partnera

Jako pierwsze pojawiły się na rynku plastikowe, kolorowe szufelki, suszarki do naczyń, wyciskarki do owoców oraz lampy. Następnie przyszedł czas na meble, które początkowo nie były zbyt wytrzymałe, kruszyły się i pękały, technika wymagała dopracowania. Pierwszy meblowy sukces Kartell osiągnął w roku 1961, kiedy na rynek wyszła seria krzesełek dla dzieci. Następnie zaczęto tworzyć fotele i słynne krzesła duchy.

Krzesełka dla dzieci marki KartellKrzesełka dla dzieci marki Kartell Fot. Homebook, materiały partnera

Kartell – design i nowoczesność

Kartell czaruje świat kolorowymi, funkcjonalnymi i lekkimi meblami. Plastik kojarzył się nam z butelkami, niepotrzebnymi śmieciami, a za sprawą Giulio Castelli zobaczyliśmy w tym materiale mnóstwo możliwości. Meble i dodatki są trwałe, oryginalne i rozpoznawalne na całym świecie.

Produkty firmy są doskonałe jakościowo. Potencjał tworzywa sztucznego został maksymalnie wykorzystany, meble choć plastikowe, wydają się ekskluzywne. Ceny? Są naprawdę przystępne, tradycja została doskonale połączona z nowoczesnością. Jeśli szukasz mebli i dodatków, które będą praktyczne, oryginalne i lekkie, lepiej nie mogłeś trafić! 

Warto podkreślić, że meble Kartell są trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, w związku z czym świetnie sprawdzą się na balkonie, tarasie czy w ogrodzie, łatwo też będzie utrzymać je w czystości. 

Lampa KartellLampa Kartell Fot. Kartell, materiały producenta

Więcej o: