Kufer - wielki powrót na salony

KM
01.04.2019 08:00
Kiedyś można było go spotkać niemal w każdym domu, służył do przechowywania odzieży i przedmiotów codziennego użytku. Teraz, kufry przezywają prawdziwy rekonesans, kupujemy nowe lub odnawiamy stare modele. Zobaczcie, jakie zastosowania może mieć drewniana skrzynia, gdzie ją kupić i gdzie ustawić.

Kufer - jeden mebel, wiele zastosowań. Jakie modele znajdziemy?

Kufry znane są już od średniowiecza. Ich popularność nie słabła do XX wieku, najdłużej były obecne w meblarstwie ludowym. Największym zainteresowaniem cieszyły się one w Europie i w Polsce w XVII wieku, były one wykonywane w zakładzie kufernika. Kufry dla zamożnych były bogato zdobione, nie brakowało na nich dekoracyjnych okuć, skóry, herbów czy inicjałów właścicieli. Pojawiały się także modele malowane w kwiatowe oraz tradycyjne wzory. Następnie do domów wkroczyły komody i szafy.

Drewniana skrzynia w sypialniDrewniana skrzynia w sypialni Fot. Homebook, shumee, materialy partnerów, kolaż czterykąty

Dla kufra znajdziemy mnóstwo zastosowań, sprawdzi się on zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Wiosną i latem doskonale sprawdzi się on a ogrodzie, jako schowek na drobne narzędzia, doniczki czy nawozy. Jeśli wybierzemy kufer z solidnego drewna (oczywiście zaimpregnowana)lub z metalowym obiciem posłuży, jako siedzisko i niestraszne mu będą zmiany pogody.

Kufry z tekstylnym obiciem, często pikowaniem dodadzą wnętrzom szyku, a modele obite skórą elegancji. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że kufer to mebel ponadczasowy. W sklepach znajdziemy nowoczesne modele, ale coraz częściej wygrzebujemy ze strychów starodawne modele i poddajemy renowacji - taki meblel nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Gdzie postawić kufer?

W domu kufer sprawdzi się, jako szafka na buty, w których chodzimy sporadycznie i nie musza być wystawione na widoku. Warto wtedy zamontować sznurek, dzięki czemu podczas otwierania wieko nie będzie opadało.

Kufer w sypialniKufer w sypialni Fot. selsey, materiały partnera

Ładnie wykonane i ozdobne modele kufrów doskonale spiszą się, jako stolik kawowy, w pobliżu kanapy, jako skrytkę na gazety, piloty oraz płyty DVD. Kufer to strzał w dziesiątkę w pokoju dziecięcym – pomieści wszystkie zabawki, w gabinecie możemy potraktować go, jako skrytkę na najważniejsze dokumenty. Z kolei w sypialni możemy przechowywać w skrzyni pościel, ręczniki czy bieliznę.

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • zawszedak111

  Oceniono 4 razy 4

  KM, nie ośmieszaj się!!! - "kufry przezywają prawdziwy rekonesans".
  Ani nie przezywają, a już na pewno nie rekonesans.

 • an1005

  Oceniono 2 razy 2

  Kufer to nie to samo co skrzynia. 90 % pokazanych na zdjęciach to SKRZYNIE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX