Zielone Bemowo - idealne miejsce do mieszkania dla miłośników przyrody

MT
13.02.2019 15:30
Białołęka z roku na rok staje się coraz chętniej wybieraną dzielnicą do zamieszkania. Prócz terenów zielonych, które od zawsze przyciągały miłośników przyrody, pojawił się inny znaczący argument, który wpłynął na rosnące zainteresowanie klientów.

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Bemowie?

Z roku na rok Bemowo staje się coraz chętniej zamieszkiwaną dzielnicą Warszawy. Wpływ na to ma dynamiczny jej rozwój  i wiele terenów zielonych. Bez wątpienia Bemowo to idealne miejsce dla miłośników przyrody i aktywnego trybu życia. Idealnym miejscem na odpoczynek jest Park Górczewska oraz znajdujący się w pobliżu Lasek Bemowski. Także miłośnicy historii znajdą na Bemowie coś dla siebie. Mieszkańcy mają do dyspozycji Fort Bema, który po rewitalizacji przekształcił się w popularny park miejski przy którym znajduje się największy w Warszawie plac zabaw. Co więcej - miejsce to  jest używane przez cały rok. Na terenie placu zabaw znajduje się górka saneczkowa, dzięki czemu najmłodsi mogą spędzać tam czas również zimą. 

Zielone Bemowo - idealne miejsce do mieszkania dla miłośników przyrody.Zielone Bemowo - idealne miejsce do mieszkania dla miłośników przyrody. Dlaczego warto zamieszkać na Bemowie? Fot. www.domiporta.pl

Na korzyść Bemowa przemawia również również sposób rozplanowania osiedli i dużo terenów zielonych. Mieszkańcy tej dzielnicy doceniają duże chodniki jak i dużą przestrzeń, charakterystyczną dla tego miejsca. Przekłada się to na rosnące zainteresowanie zakupem nieruchomości w tej części Warszawy. Zwłaszcza młode osoby coraz chętniej decydują się na zakup mieszkania w dzielnicy Bemowo. 

Dla tych którzy szukają nieruchomości w tej części Warszawy mamy dobrą informację. W zielonej części Bemowa, przy ulicy Lazurowej powstaje nowoczesne, urokliwe osiedle, zaprojektowane z myślą o młodych, energicznych osobach. Co istotne, osiedle "Zielone Bemowo" powstaje zaledwie 400 metrów od planowanej stacji II linii metra, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli liczyć na świetną komunikację z centrum miasta. Planowana budowa II linii metra, to nie jedyne udogodnienie na jakie mogą liczyć właściciele mieszkań na osiedlu Zielone Bemowo. W pobliżu osiedla, zaledwie minutę drogi stąd znajduje się przystanek autobusowy. Dzięki temu dostanie się do centrum miasta będzie mniej kłopotliwe, niż można przypuszczać. Dodatkową zaletą tego miejsca jest znajdujące się w pobliżu centrum handlowe Wola Park, Aleja Lip oraz Park przy ulicy Anieli Krzywoń.  

Czemu Bemowo zyskuje na popularności?

Z czego wynika rosnące zainteresowanie Bemowem? Głównym powodem, jest bez wątpienia planowana budowa II linii metra która znacznie skróci czas dojazdu do centrum miasta. Nie bez znaczenia ma także fakt, że ci, którzy zdecydują się na zakup mieszkania właśnie w okolicach metra, mogą mieć pewność, że wartość ich nieruchomości za kilka lat będzie znacznie wyższa. Dzięki temu nie tylko można liczyć na świetny zarobek w przypadku sprzedaży lokalu, ale również wyższy czynsz, jeśli zdecydujemy się wynająć nasze mieszkanie. Bemowo nie mogło do tej pory pochwalić się dobrą komunikacją z centrum miasta, co skutkowało często brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów czy nabywców. Dzięki budowie II linii metra, ta sytuacja z pewnością ulegnie zmianie.

Jakie zalety ma mieszkanie na Bemowie?Jakie zalety ma mieszkanie na Bemowie? Bemowo to coraz chętniej wybierana dzielnica Warszawy. fot. www.domiporta.pl

Prócz kwestii finansowych, budowa metra na Bemowie, oznacza przede wszystkim świetne połączenie z resztą miasta. Dojazd do pracy, szkoły czy dworzec nie będzie zabierał tyle czasu, ile dotychczas. Nie da się także zaprzeczyć, że budowa metra z pewnością spowoduje, że mieszkańcy w znacznym stopniu zrezygnują z używania samochodu i tym samym zmniejszy się zużycie spalin, co korzystnie wpłynie na czystość powietrza. Dodatkowo, im więcej osób skorzysta z transportu publicznego, tym mniej zakorkowane będą ulicy, na czym również skorzystają mieszkańcy Bemowa. 

Dowiedz się więcej na www.domiporta.pl

Więcej o: