Meble dla dziewczynki - wybraliśmy najładniejsze dla dzieci w różnym wieku

Jakie meble dla dziewczynki wybrać? Urządzanie pokoju dziecięcego dla wielu jest dużym wyzwaniem. Nie wystarczy by był on funkcjonalny - musi również spełniać oczekiwania młodej dziewczyny. Przeglądamy ofertę sklepów internetowych i podpowiadamy, o czym warto pamiętać podczas wyboru mebli do pokoju córki.

Jakie meble dla dziewczynki wybrać?

Zanim przejrzymy najładniejsze meble do pokoju dziecięcego ze sklepów internetowych, warto zastanowić się na tym, czego dzieci potrzebują i pod tym kątem zdecydować, jakie meble dla dziewczynki wybrać. Oczywiście potrzeby dziecka zmieniają się wraz z wiekiem, dlatego naszym zdaniem rozsądnie jest postawić na tańsze meble, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Muszą one spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa, dlatego warto kupować meble od renomowanych producentów, jednak możemy zdecydowanie decydować się na tańsze rozwiązania, np. meble dziecięce z IKEA czy innej popularnej sieciówki. 

Pokój małej dziewczynki w skandynawskim styluPokój małej dziewczynki w skandynawskim stylu fot. Homebook

Najważniejsze jest to, by urządzając pokój dziecka zadbać o wszystkie jego potrzeby - miejsce do spania, przechowywania ubrań, zabawek oraz miejsce do nauki. Nawet w przypadku dziewczynek w wieku przedszkolnym, warto by miały one w swoim pokoju mały stolik czy biureczko, przy którym będą mogły rysować i uczyć się z pierwszych książek. 

Rodzicom polecamy także meble modułowe, które mogą "rosnąć" wraz dzieckiem. Wiele z nich jest nie tylko praktyczna, ale również wygląda bardzo ładnie, dzięki czemu na pewno będą dobrym dodatkiem do pokoju dziewczynki. 

Białe meble dla dziewczynki

Białe meble dla dziewczynki to jedna z częściej wybieranych obecnie opcji. Powszechnie wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, dzięki czemu nawet mały pokoik dziecka będzie sprawiał wrażenie przestronnego. Biały kolor jest również na tyle neutralny, że przypadnie do gustu zarówno młodszych, jak i starszym dziewczynkom, dzięki czemu nie będzie konieczności szybkiej wymiany wszystkich mebli, gdy córka podrośnie. Takie meble pasują również do wszystkich kolorów ścian, podłóg i dekoracji, dzięki czemu możemy zamiast zmieniać wystroju całego pokoju, zmienić jedynie dekoracje, by odświeżyć pomieszczenie. 

Białe meble dla dziewczynkiBiałe meble dla dziewczynki fot. IKEA

Różowe meble dla dziewczynki

Dla małych księżniczek polecamy różowe meble, które nadadzą pokojowi uroczego i niewinnego charakteru. Możemy je łączyć z bielą, szarością czy innymi pastelowymi kolorami. Takie meble znajdziemy zarówno w sieciówkach, jak i w sklepach specjalizujących się w meblach dla dzieci. Warto pamiętać, że z różu dziecko może szybko wyrosnąć, ale jeśli chcemy nadać pokojowi bardzo dziewczęcy charakter, ten wybór na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Łącząc różowe meble z bardziej neutralnymi kolorami mamy jednocześnie pewność, że pokój będzie sprzyjał zarówno zabawie, jak i odpoczynkowi. 

Różowe meble dla dziewczynkiRóżowe meble dla dziewczynki fot. IKEA

Meble młodzieżowe dla dziewczynki

Kiedy dziecko dorasta, najczęściej doskonale wie, jak chce, by wyglądał jego lub jej pokój. Pokój młodej dziewczyny powinien być nowoczesny i funkcjonalny, tak by mogła w nim zarówno odpoczywać i uczyć się, jak i przyjmować znajomych. Najważniejsze wciąż pozostaje łóżko, odpowiednie miejsca do przechowywania oraz biurko. Naszym zdaniem najlepiej jest postawić na jasne kolory - od bieli, przez odcienie brązu, aż do szarości. Dzięki temu meble będą stanowiły neutralną bazę, a wystrój pokoju będzie można łatwo zmienić z pomocą dodatków wraz ze zmieniającym się gustem dorastającej dziewczynki. 

Meble młodzieżowe dla dziewczynkiMeble młodzieżowe dla dziewczynki fot. IKEA

Stylowe meble dla dziewczynki

Starsze dziewczynki i nastolatki będą chciały mieć modne, stylowe pokoje, którymi będą mogły się pochwalić. Dlatego wybierając meble do pokoju dla dziecka warto wziąć pod uwagę przede wszystkim zainteresowania młodej osoby. Stylowo urządzony pokój będzie będzie oddawał gust i indywidualny charakter dziewczyny, dlatego warto wziąć to pod uwagę. Na rynku znajdziemy meble dziecięce stylizowane np. na styl glamour, ale również takie, które można bez trudu personalizować (np. prosta sosnowa komoda może zostać pomalowana i ozdobiona zgodnie z gustem dziewczyny). W ten sposób nawet niewielkim kosztem można stworzyć wnętrze, które najlepiej odda charakter młodej osoby.

Stylowe meble dla dziewczynkiStylowe meble dla dziewczynki fot. Homebook

Wybierając meble dla dziewczynki warto wziąć pod uwagę zarówno względy praktyczne, jak i indywidualny gust młodej osoby. Dzięki temu bez trudu będzie można stworzyć wnętrze, w którym dziecko będzie czuć się dobrze. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.