Czy warto mieszkać na Białołęce? - nowe inwestycje kuszą cenami

KM
21.02.2019 11:24
Warszawa nieustannie się rozrasta, jest jedną z europejskich metropolii. Pojawiają się nowe restauracje, osiedla i galerie handlowe. Gdzie ludzie najchętniej kupują mieszkania? Na topie jest dzielnica Mokotów. Mnóstwo nowych inwestycji pojawia się w Wilanowie, Wawrze i na Białołęce - tutaj szczególnie mieszkania kuszą atrakcyjnymi cenami.

Mieszkania na Białołęce – najtańsze nieruchomości w stolicy

Osiedle Regaty, wizualizacjaOsiedle Regaty, wizualizacja Fot. Dom Development, materiały partnera

Białołęka od dwóch dekad przeżywa boom budowlany. W 2002 roku, w tej dzielnicy mieszkało około 55 tysięcy ludzi, obecnie mieszka ponad 130 tysięcy mieszkańców. Ta dzielnica nazywana jest mekką deweloperów, grunty są tanie, dzięki czemu inwestorzy chętnie je wykupują, ceny mieszkań również nie są wygórowane.

Dzielnica przyciąga młodych klientów stosunkowo niskimi cenami w porównaniu do innych obszarów Warszawy. Warto podkreślić, że na Białołęce jest też największy dostęp do nowoczesnych mieszkań w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W nowo wybudowanych lokalizacjach każdy tutaj znajdzie coś dla siebie – od małej kawalerki, dużej powierzchni dla rodzin z dziećmi po wielorodzinne domy z ogrodami.

Białołęka – komunikacja

Regaty BiałołękaRegaty Białołęka Fot. Dom Development, materiały partnera

Wbrew funkcjonującemu do niedawna przekonaniu lub przeciwnikom kupna mieszkania na Białołęce, ta dzielnica nie leży na końcu świata. Jest doskonale połączona z centrum Warszawy siecią linii autobusowych, koleją miejską SKM, linie tramwajowe są w budowie, a Trasa Toruńska i most Północy ułatwiają przeprawy samochodem. Ratusz dzielnicy stara się również o zlokalizowanie na Białołęce stacji metra.

Mieszkając w Warszawie nie unikniemy korków w godzinach szczytu, jednak w tej sytuacji zyskują dzielnice, które wbrew pozorom znajdują się daleko od centrum miasta. Dobra komunikacja, rozbudowa dróg i rozszerzenie transportu publicznego sprawiło, że przejazd z centrum na Białołękę, nawet w godzinach porannych czy popołudniowych jest coraz sprawniejszy. Komunikacją miejską z Tarchomina do centrum dojedziemy w niecałe 40 minut, to tak samo, jak z Kabat.

Zalety mieszkania na Białołęce

Osiedle Regaty na BiałołęceOsiedle Regaty na Białołęce Fot. Dom Development, materiały partnera

Białołęka to dzielnica, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością. Do Warszawy włączona została w 1952 roku, dzielnicą jest od 2002 roku. Nie brakuje tam nowoczesnych, pięknych budynków, ale też historycznych perełek. Jakich? Między innymi XIX-wieczne polichromie z aniołami przy ul. Modlińskiej.

W dobie bardzo zanieczyszczonego powietrza, mieszkanie na Białołęce ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jest to dzielnica o najniższym stężeniu zanieczyszczeń, położna nad Wisłą, otoczona Puszczą Słupecką, rezerwatem Łęgi Czarnej Strugi, rezerwatem Ławice Kępińskie, a oprócz tego 4 parkami publicznymi, zieleńcami i ogródkiem jordanowskim. Mieszkańcy nazywają Białołękę „zieloną dzielnicą”. Nie bez powodu! Lasy tutaj zajmują 12% całej powierzchni.

To lokalizacja piękna i zielona, idealna dla rodzin z dziećmi, z dala od zgiełku miasta. Białołęka określana jest także, jako dzielnica młodych ludzi, chcących się realizować, odnosić sukcesy zawodowe w stolicy, a jednocześnie chcących mieszkać w spokojnej i bezpiecznej lokalizacji, gdzie można odpocząć.

Nieustannie rozwija się zaplecze użytkowe tej dzielnicy: przychodnie, przedszkola, żłobki, szkoły, gabinety weterynaryjne oraz sklepy.

Według zatwierdzonych inwestycji oraz planów powstaje coraz więcej basenów, szkół, linii tramwajowych. Miasto stara się, jak najbardziej rozwinąć infrastrukturę społeczną, tak by ludziom mieszkało się wygodniej. Mieszkańcy, jako zaletę mieszkania na Białołęce wymieniają także dobry dostęp do kultury i wiele inicjatyw społecznych i sąsiedzkich.

Nowe Osiedle Regaty na Białołęce

Osiedle Regaty, wizualizacja wnętrza mieszkaniaOsiedle Regaty, wizualizacja wnętrza mieszkania Fot. Dom Development, materiały partnera

Osiedle Regaty mieści się na warszawskiej Białołęce, nad Kanałem Żerańskim, otoczone rozproszoną zabudową jednorodzinnych domów oraz terenami rolnymi. To już siódmy etap osiedla Regaty, który firma Dom Development buduje u zbiegu ul. Frachtowej i Flisaków na Kobiałce, na północnych obrzeżach Warszawy. To inwestycja z pełną infrastrukturą i dogodnym dojazdem do centrum Warszawy. Z ulicy Kobiałki bez problemu dotrzemy do mostu Północnego lub Trasy Toruńskiej. Dojazd samochodem do centrum miasta zajmuje około 30 minut.

Inwestycja jest ogrodzona, nikt spoza mieszkających nie wejdzie na teraz osiedla, mieszkańcy mają szanse poczuć się bezpiecznie. Na terenie osiedla znajdują się sklepy oraz punkty usługowe. Osiedle Regaty znajduje się w bliskim sąsiedztwie z Centrum Handlowym Targówek.

Nowe mieszkania na Osiedlu Regaty na Białołęce mają bardzo funkcjonalne rozkłady, są jasne i przestronne. Budynki mają nowoczesną stylistykę, w kolorach stonowanych odcieni bieli i beżu na elewacji.

Inwestycja składa się z siedmiu trzypiętrowych domów, w których powstaną 272 mieszkania w pełnej gamie metraży, od 33 do 83 m kw. Ceny mieszkań zaczynają się już od 4,6 tys. zł za m kw. Balkony, tarasy lub ogródki wliczone są w cenę mieszkania.

Mieszkań w takiej cenie nie kupimy nigdzie w Warszawie nie. Białołęka nieustannie się rozwija. Szkoły i przedszkola znajdują się w najbliższej okolicy, to idealne miejsce dla młodych rodzin.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • nerwowy_stan

    0

    Bardzo ładne są okolice Ursusa, na pewno warto tam mieszkać, moi rodzice właśnie kupili mieszkanie na Osiedlu Ursus Factory 3. Zapowiada się bardzo dobrze, wszystko blisko w zasięgu ręki, i tyle zielonych parków wokoło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX