Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie? Nowe inwestycje na Ursynowie przyciągają klientów

MT
21.02.2019 15:00
W Warszawie nie brakuje nowych inwestycji mieszkaniowych, jednak nie wszystkie w równym stopniu przykuwają uwagę klientów. Najważniejszym czynnikiem decydującym o atrakcyjności danej nieruchomości jest jej lokalizacja. Najchętniej wybierane dzielnice to Mokotów i Śródmieście, ale coraz więcej osób chce mieszkać na Ursynowie. Dlaczego Warszawiacy tak polubili Ursynów i czy rzeczywiście warto tam zamieszkać?

Nie bez powodu Ursynów jest nazywany dzielnicą przyszłości. Z każdym rokiem przybywa nowych inwestycji i atrakcji z których mogą korzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści. Jej początki nie były łatwe – dzielnica powstała tuż po wojnie, jako nowe osiedle. Dopiero w latach 70. ruszyła budowa kolejnych inwestycji, czyli bloków z wielkiej płyty. Problemem było jednak słabe połączenie z centrum miasta. Sytuacja uległa zmianie w 1995 roku, kiedy do użytku oddano linię metra od Kabat do Politechniki Warszawskiej. Ponadto Ursynów przyciąga uwagę także za sprawą rozległej przestrzeni. W końcu pod względem powierzchni Ursynów jest trzecią największą dzielnicą Warszawy. Co ciekawe mimo dużej powierzchni, bo aż 44 km2, Ursynów ma wciąż niewielką gęstość zaludnienia, dzięki czemu mieszkańcy nie mogą narzekać na przeludnienie.

Ursynów to świetnie skomunikowana dzielnica Warszawy.1Ursynów to świetnie skomunikowana dzielnica Warszawy.1 Na Ursynowie wciąż pojawiają się nowe nieruchomości. Fot. taneczna.domd.pl

Zalety mieszkania na Ursynowie: świetna komunikacja

Zaletą Ursynowa jest bez wątpienia jej położenie i świetna komunikacja. Dzielnica sąsiaduje z Mokotowem, która od lat cieszy się największym zainteresowaniem spośród wszystkich warszawskich dzielnic. Ursynów może się pochwalić znakomitą komunikacją, dzięki czemu bez problemu można w krótkim czasie znaleźć się w innej części miasta. Na terenie dzielnicy znajduje się aż pięć stacji metra: Ursynów, Stokłosy, Natolin, Imielin i Kabaty. Dzięki temu mieszkańcy nie mogą narzekać na złe połączenia. W końcu to właśnie na Ursynowie w 1983 roku ruszyła budowa pierwszej linii metra, którą oddano do użytku dwanaście lat później. Znakomita komunikacja, jaką może się poszczycić Ursynów znacznie wpłynął na elitarność i atrakcyjność nieruchomości położonych w tej części miasta.

To jednak nie jedyny zalety Ursynowa. Wystarczy krótki spacer lub kilka minut metrem, aby znaleźć się w zupełnie innym miejscu. Mowa tu o znajdującym się w pobliżu Lesie Kabackim. Mieszkańcy Ursynowa licznie korzystają z zielonych zakątków lasu Kabackiego, który zwłaszcza latem i wiosną jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem na mapie Warszawy. To bez wątpienia idealne miejsce na spacer i odpoczynek z dala od szumu miasta.

Dlaczego warto zamieszkać na Ursynowie?

Świetna komunikacja i znajdujące się w pobliżu tereny zielone to nie jedyne powody, dla których warto zamieszkać na Ursynowie. Miłośnicy spędzania czasu na wolnym powietrzu z pewnością docenią fakt, że Ursynów może pochwalić się najdłuższą długością ścieżek rowerowych. Na terenie tej dzielnicy znajduje się ponad 30 kilometrów ścieżek dla rowerzystów. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą także cieszyć się dużą ilością obiektów rekreacyjno-sportowych, które znajdują się na Ursynowie. Są to m.in. sale fitness, kryte baseny czy boiska do gry w piłkę nożną. Świetną atrakcją Ursynowa jest również Park Kultury w Powsinie, gdzie można skorzystać z bogatej oferty sportowej i kulturalnej. Co ważne, z obiektu mogą korzystać wszyscy, niezależnie od wieku. Dzięki temu zarówno dzieci jak i osoby starsze mogą znaleźć tam najlepszą dla siebie ofertę.

Jeśli mowa o atrakcjach kulturalnych na Ursynowie, nie można nie wspomnieć o sieci bibliotek zwanej Ursynoteką. Ponadto, Ursynoteka organizuje również wydarzenia edukacyjne i kulturalne, dzięki czemu mieszkańcy mogą uczestniczyć w zajęciach dla dzieci, wykładach czy spotkaniach autorskich.  Ursynów ma także świetną ofertę edukacyjną. Na terenie tej dzielnicy znajdują się liczne przedszkola i szkoły podstawowe, jednak to, co przyciąga młodych rodziców to wysoki poziom nauczania w szkołach znajdujących się na terenie Ursynowa. Szkoły usytuowane w tej części miasta mogą pochwalić się świetnymi wynikami, czego efektem są rankingi warszawskich szkół publicznych, w których szkoły ursynowskie szkoły znajdują się na czołowych pozycjach.

Jakie atrakcje można spotkać na Ursynowie?Jakie atrakcje można spotkać na Ursynowie? Wille Taneczna na Ursynowie to świetne miejsce na zakup mieszkania. Fot. www.taneczna.domd.pl

Ursynów to także znakomite miejsce dla miłośników przyrody i ogrodnictwa. W pobliżu parku Kultury, znajduje się Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, który jest idealnym miejscem na spacer i odpoczynek wśród terenów zielonych.  Dzięki temu, mieszkańcy mogą podziwiać bogatą kolekcję roślin, nie rzadko ucząc się w ten sposób botaniki.

Ursynów ma również ciekawą ofertę handlowo-usługową, którą z pewnością doceni każdy mieszkaniec tej dzielnicy. W końcu nie potrzeba przemieszczać się do centrum miasta, jak bywało paręnaście lat temu. Obecna oferta handlowa nie ustępuje innym dzielnicą Warszawy i nie brakuje świetnych restauracji, kawiarni czy wreszcie Centrum Handlowego, czyli Galerii Ursynów. To wszystko sprawia, że dzielnica z roku na rok zyskuje na atrakcyjności i zainteresowaniu potencjalnych klientów.

Wille Taneczna – nowe osiedle na Ursynowie

Mimo rosnącego zainteresowania Ursynowem, nie każda inwestycja cieszy równie dużym zainteresowaniem. Rosnące wymagania klientów, skłaniają także inwestorów do wyszukiwania nieruchomości, jak najlepiej odpowiadających oczekiwaniom przyszłych właścicieli.  Do najciekawszych ofert na rynku nieruchomości należy nowo powstałe osiedle Wille Taneczna, znajdujące się na ul. Tanecznej 61 na warszawskim Ursynowie. Inwestycja wyróżnia się na tle pozostałych nie tylko znakomitą lokalizacją, ale również wyjątkowym komfortem. Atutem tego osiedla jest pieczołowita dbałość o szczegóły i wygodą mieszkańców. Wszystkie mieszkania znajdujące się na osiedlu Taneczna są wyposażone w tarasy lub balkony, a dzięki położeniu budynków lokale są odpowiednio doświetlone i mają doskonałą akustykę. Poza tym, osiedle zostało zaprojektowane tak, aby jak najbardziej zminimalizować zużycie energii, dostosowując je do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi i osób starszych. Każde mieszkanie jest wyposażone w łącze RTV i Internet. W pobliżu znajdują się place zabaw, CH Ursynów, Multikino przy al. KEN, a także Jezioro Grabowskie, Park Kozłowskiego, Jurajski Plac zabaw czy To wyścigów Konnych Służewiec.

To tylko niektóre powody, dla których warto zwrócić uwagę na nową inwestycję na Ursynowie. Dokładny rozkład mieszkań i więcej szczegółowych informacji można tu:

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • karol.mazurkiewicz88

  0

  Białołęka jest lepsza niż Ursynów ;) Znacznie niższe ceny za m2 i bardziej zielono. :)
  Ja mieszkanie kupiłem w inwestycji Nowy Park, jestem już po odbiorach technicznych i remontuję. :)
  Odbiory poszły gładko, bez problemów

 • Izabella Partyka

  0

  Ursynów? Niby jest metro, ale i tak wszędzie daleko. Patrz np. na Żoliborz – ja kupowałem mieszkanie od Home Invest i tez mam blisko metro, a wszędzie nawet bez tego jest blisko i bez korków. Pomyśleli, jak wybierali lokalizację na budowę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX