Trendy wnętrzarskie: kwiaty w stylu vintage we wnętrzach - propozycje

Kwiaty vintage to jeden z najsilniejszych trendów tego roku. Projektanci wręcz zakochali się w motywach kwiatowych, które królują na obiciach meblowych, tekstyliach, płytkach łazienkowych i porcelanie. Duże, barwne pąki i płatki róż królują zarówno na meblach, dodatkach jak i ścianach.

Kwiaty w stylu vintage - najpiękniejsze dodatki

Kwiaty vintage we wnętrzach.Kwiaty vintage we wnętrzach. Modny trend w mieszkaniu - kwiaty w stylu vintage, fot. Homebook

Piwonie, róże, dalie, cynie i powoje - te kwiaty najczęściej goszczą na meblach i dodatkach w naszych mieszkaniach. Ważne, by były efektowne, duże i barwne, tak by zwracały uwagę i przyciągały wzrok. Kwiaty vintage z powodzeniem zastąpią inne dodatki, dodając wnętrzom charakteru i stylu. Motywy kwiatowe pojawiają się na ścianach w postaci tapet, fototapet czy płytek. Popularnością cieszą się również dywany z motywem kwiatowym, pościele, poduszki czy obicia foteli z motywem kwiatowym. Taka stylizacja z pewnością ożywi wnętrza, jednak trzeba pamiętać, że zbyt wiele kolorowych, jaskrawych elementów może przytłaczać, dlatego ważne jest zachowanie umiaru.

Motywy florystyczne we wnętrzach pasują do wnętrz w stylu angielskim, wiktoriańskim, eklektycznym czy retro. Jednak jeśli zachowamy odpowiednie proporcje z powodzeniem można zastosować je nawet w nowoczesnych czy klasycznych aranżacjach. Dodatki kwiatowe to świetny pomysł na dodanie wnętrzom świeżości i romantyzmu. Poduszki, obicia do foteli i kanap, tapety czy porcelana w kwiaty będzie więc świetnym sposobem na stworzenie klimatycznych, przytulnych wnętrz. 

Kwiaty we wnętrzach - porcelana i dodatki z motywem florystycznym

Kwiaty vintage w mieszkaniuKwiaty vintage w mieszkaniu Modny trend we wnętrzach: kwiaty w stylu vintage, fot. Homebook

Więcej o: