Urocze i romantyczne - moda na meble prowansalskie nie przemija

Drewno, jasne barwy i specyficznie przecierane fronty - mowa oczywiście o ponadczasowych meblach prowansalskich. Jeśli jesteś miłośnikiem bieli, jasnego drewna i delikatnego stylu te meble z pewnością przypadną Ci do gustu. Wybraliśmy najładniejsze modele konsoli, szafek, kredensów oraz stolików. My jesteśmy oczarowani!

Meble prowansalskie – cechy

Meble w stylu prowansalskimMeble w stylu prowansalskim Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Styl prowansalski wytworzył się w południowo-wschodniej Francji i cieszy się nieustanną popularnością. Meble prowansalskie to idealne połączenie francuskiej elegancji, sielskości i lekkości. Wykonywane są one z drewna sosnowego, świerkowego, ale też mahoniowego. Meble w stylu są celowo są postarzane, poddawane przecieraniu oraz woskowane, przypominają antyki. Najbardziej popularne są meble wybarwione na biało, ale spotkamy także modele w kolorze żółci, beżu oraz błękitu.

Meble w stylu prowansalskim cechuje prosty, uniwersalny kształt, a przetarcia i cieniowania nadają im wyjątkowości i charakteru. Prosta konstrukcja mebla wzbogacona jest o detale, najczęściej spotykane są gięte nóżki, tłoczenia, drobniutkie rzeźbienia. Prowansalskie meble niczym nie przypominają nowych mebli, choć często nimi są, dzięki odpowiedniej stylizacji prezentują się jak antyki, nie brakuje im przetarć, spękań oraz odpryśniętych elementów farby.

Omawiane meble wprowadzają do wnętrza mnóstwo klasy i elegancji, a w połączeniu z subtelnym oświetleniem nadadzą romantycznego klimatu.

Meble prowansalskie – dla kogo?

Salon w stylu prowansalskimSalon w stylu prowansalskim Fot. Homebook, materiały partnera

Meble prowansalskie doskonale odnajdą się w jasnych wnętrzach, o dużej ilości światła, w towarzystwie podłogi o ciepłej barwie. Są idealne dla osób wrażliwych o delikatnej i romantycznej duszy.

Jeśli marzysz i delikatnie urządzonym wnętrzu, jasnych meblach, subtelnym oświetleniu i uwielbiasz jasne drewno, styl prowansalski, jest dla ciebie idealny, stworzysz przytulną i klimatyczną aranżację.

Meble w stylu prowansalskim sprawdzą się w salonie, jadalni, sielskiej kuchni, ale też przedpokoju czy pokoju nastolatki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.