Planowanie ogrodu - meble, akcesoria i dekoracje do kupienia z dodatkowym rabatem

Urządzasz w tym roku ogród? Chociaż na sadzenie roślin przyjdzie jeszcze czas, to już teraz warto pomyśleć o wyborze odpowiedniego ogrodzenia, właściwych mebli i innych akcesoriów. Początek wiosny to świetna okazja, by skorzystać z dodatkowych rabatów.

Ogrodzenie ogrodowe

Ogrodzenie ogrodowe powinno być dopasowane do stylu budynku, bramy wjazdowej i furtki, ale przede wszystkim musi być solidne, by przetrwać lata. Poza kwestiami praktycznymi warto pamiętać również o tych estetycznych. Należy zastanowić się, czy chcemy przede wszystkim odgrodzić się od ulicy i sąsiadów, czy może nasze ogrodzenie będzie jedynie tłem dla roślin?

Jakie ogrodzenie wybrać?Jakie ogrodzenie wybrać? fot. shutterstock

Pergole ogrodowe

Pergole ogrodowe są praktycznym rozwiązaniem nie tylko, jeśli chcemy ozdobić ogród roślinami pnącymi - same w sobie mogą stanowić ozdobę ogrodu. Wybraliśmy dla was zarówno pergole drewniane, jak i metalowe, dzięki czemu łatwiej będzie dopasować model komponujący się z resztą ogrodu. Pergole zarówno zapewniają prywatność, jak też są efektowną i solidną podporą dla roślin. 

Pergole ogrodowePergole ogrodowe kolaż redakcja, materiały partnera

Meble ogrodowe

Wybór mebli ogrodowych często zostawiamy na koniec projektowania ogrodu, jednak warto zrobić to projektując całą przestrzeń. Meble ogrodowe muszą być nie tylko ładne, ale także solidne i dobrze komponować się z wybranymi przez nas roślinami. Nie bez znaczenia jest funkcjonalność, dlatego warto zastanowić się, ile osób najczęściej będzie spędzać czas w ogrodzie lub jak często robimy przyjęcia czy grill. Poniżej znajdziecie komplety mebli ogrodowych, które zwróciły naszą uwagę. 

Meble ogrodoweMeble ogrodowe kolaż redakcja, fot. materiały partnera

Inne akcesoria do ogrodu i dekoracje

Planując ogród, nie można zapomnieć również o pozostałych akcesoriach i dekoracjach. My wybraliśmy dla was kilka placów zabaw, które sprostają wymaganiom młodszych domowników, grille, dekoracje ogrodowe i inne akcesoria. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.