Jakie zasłony wybrać do mieszkania? - rodzaje

KM
28.02.2019 10:25
Na pewno są wśród Was osoby, które nienawidzą wybierania firan czy zasłon. Kompletnie nie znasz się na wzorach, kolorach, nie wiesz, jakie zasłony będą uniwersalne, a jednocześnie modne? Doskonale trafiłeś! Przedstawamy modele zasłon dostępne na runku! Zobaczcie sami!

W domu tkaniny odgrywają ogromnie ważną rolę, ocieplają aranżacje, nadają jej nowego stylu i charakteru. Zasłony to doskonały sposób na udekorowanie mieszkania, ale spełniają też praktyczną funkcję – przysłanianie okien podczas upalnych dni lub widnych nocy. Problemem okazuje się sam wybór zasłon, ponieważ sklepowe oferty przyprawiają o niemały zawrót głowy, dlatego przychodzimy z pomocą.

Zasłony ocieplą wnętrza i sprawią, że stanie się ono bardziej przytulneZasłony ocieplą wnętrza i sprawią, że stanie się ono bardziej przytulne Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Rodzaje zasłon

W sklepach znajdziemy zasłony dekoracyjne, zaciemniające oraz panelowe, ich wybór powinniśmy uzależnić od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Dekoracyjne modele zasłon przede wszystkim mają dekorować wnętrze, warto dopasować je kolorystycznie do mebli, ścian lub pozostałych tekstyliów. Aby nadać wnętrzom lekkości świetnie sprawdzą się delikatne wzory oraz zasłony z półprzezroczystych materiałów, które wpuszczą do pomieszczenia większą ilość światła.

Zasłony zaciemniające wykonywane są z grubszych materiałów, świetnie sprawdzą się we wnętrzach z oknem skierowanym na południe lub zachód. Takie zasłony są też świetnym wyborem do sypialni.

Zasłony panelowe to doskonała alternatywa dla firan i tradycyjnych zasłoń, nadają wnętrzom elegancji i mają wiele zastosowań. Pasy montowane są do górnej szyny i możne je za siebie zasuwać. Ten model zasłon możemy wykorzystać, by osłonić szklane drzwi, np. balkonowe lub tarasowe lub w celu oddzielenia poszczególnych części pomieszczeń. Zasłony panelowe możemy montować także do ściany, wnęki okiennej czy zawieszać na suficie.

Zasłony do mieszkaniaZasłony do mieszkania Fot. Homebook, materiały partnera

Jakie powinny być idealne zasłony?

W sklepach znajdziemy zasłony nowoczesne, glamour, rustykalne oraz wiele innych. Ich model warto dopasować do aranżacji pomieszczenia pod względem stylu. Jakie wzory są najmodniejsze? Największą popularnością cieszą się modele w kwiaty oraz drobny deseń: pasy, kropki, zygzaki, które dodają wnętrzom lekkości, delikatności. Jeśli chodzi o kolor – możemy dopasować zasłony do pozostałych dodatków we wnętrzu lub wybrać całkowicie niezależny model, który będzie tworzył w aranżacji kontrast.

Więcej o: