Meble w stylu glamour - elegiackie, piękne i stylowe. Przegląd oferty sklepów

KS
01.03.2019 14:00
Wnętrze w stylu glamour kojarzy się z elegancją i kontrastowymi zestawieniami, gdzie minimalizm łączy się z barokowym przepychem. Wybraliśmy kilka naprawdę pięknych mebli i dodatków, które pozwolą wam urządzić salon lub inny pokój w stylu glamour.

Początki stylu glamour sięgają lat 40-tych, a jego narodziny ściśle związane są z gwiazdami Hollywood, które pokazywały inny, bogatszy, bardziej kolorowy i pełen przepychu świat. Ze stylem glamour mogą kojarzyć się takie nazwiska jak Grace Kelly, Audrey Hepburn czy Marlena Dietrich. 

Jeśli chcemy stworzyć wnętrze oddające ten niesamowity, nieco ekscentryczny, ale również pełen elegancji klimat, warto sięgnąć po odpowiednie dodatki. To co wyróżnia styl glamour we wnętrzach to niezwykłe połączenie nowoczesności i barokowego przepychu. Najbardziej rozpoznawalnymi elementami są kryształowe żyrandole, krzesła z wysokimi zagłówkami czy duże sofy inspirowane stylem Chesterfield. Ten styl kojarzy się głównie z bardziej kobiecymi elementami - toaletki, duże lustra, odważne, jasne kolory. Jednak również panowie mogą się dobrze odnaleźć w miejscu inspirowanym stylem starego hollywoodzianko kina. W stylu glamour również ważne są dodatki. Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji. 

Więcej o: