Blender ręczny - jak wybrać najlepszy i niedrogi?

Blendery zarówno ręczne, jak i kielichowe cieszą się ogromną popularnością, pomogą w przygotowaniu koktajli, zupy krem i wszystkiego innego co należy rozdrobnić, zmiksować lub wymieszać. Jak wybrać blender ręczny? Ile kosztuje? Podpowiadamy!

Blender ręczny – jak działa?

Blender ręcznyBlender ręczny Fot. Instagram: sprytniezhoffen, kolaż czterykąty

Blender ręczny podczas użytkowania trzymamy w ręku, powinien być wygodny i dopasowany do naszej dłoni. Robot składa się z części wyposażonej w silnik oraz nasadki z nożem, która po uruchomieniu urządzeniu zostaje wprawiona w ruch obrotowy, tym samym rozdrabniając, miksując i mieszając składniki wrzucone przez nas do naczynia. Blender ręczny umożliwia miksowanie produktów w garnkach, miskach oraz specjalnych pojemnikach, nie ma on natomiast własnego kielicha.

Blender to strzał w dziesiątkę, jeśli nie lubimy kroić ręcznie warzyw i owoców. Bez niego nie przygotujemy pysznego koktajlu, owocowego lub warzywnego smoothie, zupy krem czy ubicia śmietany. Jedyną pracą, jaką musimy wykonać jest trzymanie urządzenia podczas jego pracy. Na szczęście sprzęt jest poręczny i wykonany z lekkich materiałów, a opływowy kształt blendera sprawia, że używa się go bardzo wygodnie.

Blendery ręczne za mniej niż 100 złotych: 

Czym się kierować przy wyborze blendera?

Blender ręcznyBlender ręczny Fot. shutterstock

Największy wpływ na działanie urządzenia ma silnik, który powinien zagwarantować intensywną pracę bez przerwy, dlatego warto wybrać blender o dużej mocy. Do miksowania warzyw i owoców w standardowych porcjach wystarczające będzie urządzenie o mocy 200-400 W. Jeśli szukamy zaawansowanego sprzętu, warto wybrać model blendera z opcją zmiany trybu pracy oraz prędkości, regulowane za pomocą przycisku lub pokrętła.

Istotna jest ilość obrotów na minutę, jaką wykonują noże. Blendery ręczne osiągają szybkość około 20 tysięcy obrotów na minutę.

Nowoczesne blendery ręczne bardzo często producenci wyposażają w dodatkowe produkty,na przykład pojemnik do miksowania lub różnorodne końcówki, dzięki czemu możemy dostosować końcówkę do produktów, jakie chcemy zmiksować lub rozdrobnić.

Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na materiał wykonania – rączka najczęściej wykonywana jest z plastiku, natomiast dolna część blendera obowiązkowo musi być ze stali nierdzewnej, dzięki czemu będzie odporna na uszkodzenia (na przykład podczas siekania twardszych składników).

Użytkownicy doceniają blendery bezprzewodowe, które gwarantują wygodę użytkowania, kabel nas nie ogranicza, a urządzenie ładujemy, dzięki wbudowanemu wewnątrz akumulatorowi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA